Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vojenský den 2019 v Libořezích

  sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

  Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

 • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

  sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

  Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Finanční správa kontrolovala Svět i Zemi živitelku kvůli evidenci tržeb

Ilustrační foto. , Autor: Finanční správa

Ilustrační foto.     Autor: Finanční správa

JIHOČESKÝ KRAJ - V průběhu srpna se pracovníci Finančního úřadu pro Jihočeský kraj a jeho územních pracovišť vydali po Jihočeském kraji kontrolovat plnění zákona o evidenci tržeb.

 

„Nejdříve při akci Svět, která probíhala v oblasti Třeboňska, provedli pracovníci finančního úřadu 43 kontrolních nákupů ve stravovacích, ubytovacích a maloobchodních provozovnách. Aby pracovníci působili co možná nejméně nápadně, absolvovali tuto kontrolní akci v cyklistickém a v sedle kol. Při této kontrolní akci bylo zjištěno porušení zákona o evidenci tržeb ve čtvrtině případů," uvedl ředitel Finančního úřadu pro Jihočeský kraj Pavel Fantyš.

Nejčastějšími prohřešky provozovatelů bylo nevystavení účtenek a neodeslání dat o nákupu do systému evidence tržeb. Pracovníci udělili na místě osm pokut v celkové výši 55 000 korun. Další tři případy byly předány do správního řízení, kde provozovatelům hrozí pokuta až do výše 500 000 korun.

Při kontrolní akci provedené v rámci 45. ročníku Země živitelka pracovníci zkontrolovali osm daňových subjektů. Většina prodejců, kteří měli povinnost tržby evidovat, si své povinnosti splnila. Porušení bylo zjištěno u jednoho prodejce, který nevystavil účtenku a ani platbu neodeslal do systému. Tento subjekt byl předán do správního řízení.

Další kontrolní akce pak probíhaly v oblasti Českokrumlovska, Lipenska a celé Šumavy. I zde se kontroloři zaměřili na kontrolu v oblasti pohostinství, maloobchodu a ubytování. V této oblasti pak zejména ubytování v kempech. I v této turisticky atraktivní oblasti byla zjištěna řada pochybení a uděleno několik pokut.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace