Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jubilejní Lubomír Brabec

  Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

  Romantické skladby pro kytaru.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

HC Tábor a Lokomotiva Veselí se radovaly na turnaji hokejových nadějí Teplárna cupu

Nejlepší dva týmy z dopoledního turnaje byly z HC Tábor. , Autor: Petr Miadok

Nejlepší dva týmy z dopoledního turnaje byly z HC Tábor.     Autor: Petr Miadok

TÁBOR - Na první vánoční svátek se hrál na táborském zimním stadionu tradiční dětský hokejový turnaj Teplárna cup. Je sympatické, že ačkoliv jsou nyní většinoví majitelé Teplárny Tábor s městem na válečné noze, podporu dětskému sportu společnost zachovala. I letos tedy malí hokejisté mohli změřit síly na tomto tradičním vánočním turnaji. Dopoledne se utkaly týmy ročníků 2011 - dorazily z TJ Tatranu Sedlčany, Střelců Jindřichův Hradec a jim se postavily týmy Tábor A a Tábor B. Odpoledne turnaj pokračoval turnajem prvňáčků ročníku 2012, kde nastoupily celky Spartak Soběslav, Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, Slavoj Český Krumlov, Rytíři Vlašim a opět Tábor A a Tábor B. Vítězství z dopoledního turnaje zůstalo doma díky táborskému týmu modrých, odpoledne kralovaly žluté dresy Veselí nad Lužnicí. Zápasy se hrály na polovičním hřišti tři na tři.

Trenér táborského ročníku 2011 Karel Šilháb řekl, že hráči před měsícem sehráli prestižní E.ON cup, kde skončili druzí, když ve finále podlehli Jihlavě 6:4. Proto ve vánočním turnaji dostali příležitost i další hráči. A osvědčili se výborně. Bojem o prvenství se stal zápas modrého a bílého táborského celku, který skončil 8:8 a rozhodl až gól modrých v nájezdech. Modří z HC Tábor tedy porazili bílé 9:8, Sedlčany 8:1 a jindřichohradecké Střelce 12:5. Bílí prohráli jen s vlastními týmovými kamarády v bílých dresech, jinak si odnesli vítězství 7:5 nad Sedlčany a 12:6 nad Jindřichovým Hradcem.

"Hrozně mě těší, že do finále se dostaly oba táborské celky a oba v remíze ukázaly srdce a nechtěly prohrát. Rozhodla až loterie nájezdů," dal se slyšet táborský trenér druháků Karel Šilháb. 

Vítězný tým modrých tvořili: golman Jakub Kašpar, Tereza Zyková, Jan Kubašta, Jan Kaucký, Antonín Cícha, David Všetečka, Nikolas Nusko a Anna Samcová. Jednalo se o společný táborsko-soběslavský tým v duchu spolupráce obou klubů v této dětské kategorii. 

V odpoledním turnaji prvňáčků ročníku 2012 nenašel přemožitele tým veselské Lokomotivy, který trénují Jiří Štětka a Michal Vaněk. Na Teplárna cup dorazili s tímto týmem poprvé a rovnou pro vítězství. Za Lokomotivu nastoupili golman Michal Vaněk, dále Ondřej Štětka, Jakub Šachl, Hynek Kokeš, Marek Kokeš, Mates Nohejl, David Jindra, Josef Zeman, Šimon Sedláček, Matouš Nestával a Martina Chmelová. 

I odpolední turnaj se hrál systémem tři na tři hráče na polovičním hřišti a po každém utkání pak následovaly tři nájezdy na oba golmany.

První místo obsadila Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, která ani jednou neprohrála - Soběslav porazila 13:3, Vlašim 8:1, Tábor A 12:2, Tábor B 6:3 a Český Krumlov 11:0. Veselí tak uhrálo 13 bodů a skóre 50:9.. Druhé místo obsadil bílý táborský tým - Tábor B, který měl 8 bodů a rovněž pozitivní skóre 30:16. 

Třetí skončilo družstvo OLH Soběslav (8 bodů, 26:31), čtvrtý modrý tým Tábora -Tábor A (7 bodů, 23:32), pátý Slavoj Český Krumlov (5 bodů, 16:29) a šestí Rytíři HC Vlašim (3 body, 10:38). 

Na turnaji bylo k vidění v hokejových dresech i pozoruhodné množství děvčat. Ty mohou hrát s chlapci až do dorostu a v Táboře dokonce právě vznikl i ženský tým Mamby, který trénuje každé úterý večer. Přehlédnout na dětském turnaji nešlo šikovnou Martinu Chmelovou z veselské Lokomotivy, nastřílela pozoruhodnou řádku branek. Sedmiletou talentovanou hráčku a veselského trenéra Michala Vaňka jsme oslovili pro samostatný rozhovor. Vyplynulo z něj, proč Veselí nemá problém s dostatkem dětí pro svá hokejová družstva.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace