Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

"Hlasité" kostky u hradeckého Vajgaru nahradí asfalt, silnice nesplňuje hlukové limity

 Autor: Město Jindřichův Hradec

    Autor: Město Jindřichův Hradec

JINDŘICHŮV HRADEC - Silnice kolem Vajgaru v centru Jindřichova Hradce dostane nový povrch. Žulové dlažební kostky jsou totiž příliš hlasité a drnčení kol projíždějících aut dlouhodobě vadí lidem v okolí nábřeží. Nejhorší je situace v noci, kdy se hluk více rozléhá. Radnice se proto rozhodla situaci u rybníku Vajgar řešit. Chystá se vyměnit povrch vozovky na nábřeží Ladislava Stehny i úpravy okolí.

 

Obyvatelé města kolem nábřeží si dlouhodobě stěžují na hluk, který vydávají auta jedoucí po dlažebních kostkách. "Je tam hluk z těch kostek a z hlediska norem, které jsou dneska a které v minulosti nevadily, jsme nechali dělat hlukovou studii. Už v minulých letech jsme dávali dotaci na nová okna lidem, kteří kolem nábřeží bydlí," vysvětluje radní Bohumil Komínek. Úpravami má projít nejen nábřeží, ale i cesta pro pěší, která vede těsně kolem Vajgaru. Tam je v plánu klidová zóna.

Na frekventovaném nábřeží Ladislava Stehny u Vajgaru proběhlo v roce 2012 sčítání vozidel. Zjistilo se, že po silnici projede ve špičce za pouhé dvě hodiny i několik tisíc vozidel. "I kdybychom ty kostky předláždili, tak ty hlukové limity stejně nesplníme, proto je navržený živičný povrch," dodává radní Komínek. Rada města už schválila prostorovou studii, jak by mohlo nábřeží i jeho okolí vypadat a teď bude řešit projektovou dokumentaci.

Město má od hygieny hlukovou výjimku do konce roku 2020, do té doby by měly kostky z nábřeží Ladislava Stehny zmizet. "Bude tam hodně dotčených orgánů, bude se k tomu vyjadřovat i veřejnost, takže to nebude tak jednoduché. Já věřím tomu, že se s hygienou domluvíme na nějakém prodloužení," uzavírá Komínek. Do konce příštího roku se tak zřejmě výměnu kostek za asfalt na nábřeží nepodaří stihnout.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace