Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Hlavní tah z Třeboně na Jindřichův Hradec stále nezná přesný termín otevření

Propadlá silnice v Třeboni , Autor: Jana Urbanová

Propadlá silnice v Třeboni     Autor: Jana Urbanová

TŘEBOŇ - Propadlá silnice za kruhovým objezdem s kapry na výjezdu z Třeboně směr Jindřichův Hradec ještě chvíli potrápí řidiče. Ve vozovce je stále hluboká díra široká přibližně půl metru a na místě není vidět žádný stavební ruch. Několik dní totiž probíhaly dohady mezi Městskou vodohospodářskou a Ředitelstvím silnic a dálnic o tom, kdo by měl vzniklou situaci řešit. Zatím posledním termínem otevření silnice je konec června.

 

Silnice se propadla v polovině června. Od té doby je na místě pouze zákaz vjezdu a neproběhla ani žádná oprava. Městská vodohospodářská společnost tvrdí, že na její straně se chyba nestala a kanalizace je v pořádku. Nikdo tak zatím s jistotou neví, proč se pod silnicí hluboká kaverna vytvořila. "Dělaly se tam kamerové zkoušky a zjistilo se, že je to nějaká stará zaslepená kanalizace, do které nikdo nevidí. Teď jsme sehnali zhotovitele s technikou, který to zítra otevře a následně na základě jeho posouzení stanovíme možnosti opravy," řekl vedoucí českobudějovického provozního úseku ŘSD Tomáš Voráček.

Na objízdné trase se hlavně v ranních i odpoledních hodinách tvoří kolony a s blížícím se začátkem prázdnin bude situace jen horší. "Objížďka pro veškerou dopravu je odkloněna z kruhového objezdu u kaprů do Táboritské ulice na druhý kruhový objezd, kde se doprava odklání na Jiráskovu ulici okolo Kauflandu zpět na nájezd na přeložku a řidiči mohou dále pokračovat na Suchdol nad Lužnicí, České Velenice nebo Jindřichův Hradec," popsal objížďku zástupce velitele třeboňských strážníků Stanislav Sklenář.

Zatím posledním termínem možného otevření hlavního tahu z Třeboně na Jindřichův Hradec je 30. červen. Zprůjezdnění silnice se ale může ještě oddálit. Vše totiž závisí na výsledku zítřejšího podrobného průzkumu propadlého místa.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Honza 

  Reagovat

   

  Tohle je prostě neschopnost! Na ŘSD je evidentně spousta nekompetentních lidí, jedno propadlé místo na hlavním tahu, tak to zavřeme a řešit to nebudeme... Nahnal bych vás tam to ručně vykopat a opravit, během dne byste to měli hotový!

  Vloženo 26.6.2019 09:54:07

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace