Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Oldřích Janota

  pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

  Koncert.

 • Setkání seniorů

  pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Hrůzný čin! Muž podřízl psa, za týrání si může odsedět až tři roky

Ilustrační foto , Autor: archiv

Ilustrační foto     Autor: archiv

DAČICKO – Šest měsíců až tři roky. Tak dlouhou dobu může ve vězení strávit muž z Dačicka, pokud mu bude soudem prokázáno týrání zvířat. Policejní komisařka v minulých měsících vyhotovila návrh na podání obžaloby. Podezřelý muž z obce na Dačicku není pro kriminalisty neznámou osobou. Letos 16. května měl v rodinném domě jako chovatel zvlášť trýznivým způsobem usmrtit svého dospělého psa černé barvy podobného plemeni Labradorský retrívr. Jak konkrétně?

 

„Kuchyňským nožem mu měl způsobit hlubokou řeznou ránu o délce 16 centimetrů v oblasti krku s následným masivním vykrvácením a oběhovým selháním. Tímto svým jednáním měl zapříčinit podezřelý muž psovi utrpení, nepřiměřenou bolest a následné uhynutí," popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

Na místo ohlášené události se dostavili nejen dačičtí policisté a jindřichohradečtí kriminalisté, ale také pracovník Krajské veterinární správy Jihočeského kraje, který zajistil kadáver psa do doby provedení pitvy. „Policejní komisařka 7. srpna vypracovala usnesení o zahájení trestního stíhání podezřelého muže pro trestný čin týrání zvířat. Ten se tohoto činu měl dopustit proto, že se údajně nacházel v tíživé životní situaci. Po precizním zadokumentování případu dne 5. září vyhotovila policejní komisařka návrh na podání obžaloby," dodala Hana Millerová s tím, že žádné další bližší informace k případu sdělit nemůže.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • New Bot 

  Reagovat

   

  Tak měl hlad?

  Vloženo 8.11.2019 13:24:12

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace