Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská finanční správa opět vyrazí do terénu

Ilustrační foto.  , Autor: Finanční správa.

Ilustrační foto.     Autor: Finanční správa.

JIŽNÍ ČECHY - Přiznání k dani z příjmů za rok 2018 jsou poplatníci povinni podat nejpozději do pondělí 1. dubna 2019. Poplatníkům, kterým přiznání zpracovává daňový poradce, nebo poplatníkům, kteří mají podle zvláštního zákona povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, se lhůta prodlužuje do pondělí 1. července 2019. To platí v případě, je-li příslušná plná moc k zastupování uplatněna u správce daně před uplynutím neprodloužené lhůty, to je do 1. dubna 2019 včetně.

 

Přiznání k této dani budou vybírána nejen na územních pracovištích finančních úřadů, ale i v terénu, kam Finanční správa posílá své pracovníky také, aby usnadnila poplatníkům podání daňových přiznání. Pracovníci územních pracovišť tak vyjedou během měsíce února a března v termínech uvedených ve fotogalerii do většiny jihočeských obcí s pověřeným obecním úřadem. Zde si budou moci daňoví poplatníci vyzvednout daňové tiskopisy, poštovní poukázky či informační materiály a zároveň jim budou pracovníky územních pracovišť poskytnuty i odpovídající informace potřebné pro vyplnění tiskopisu daňového přiznání, zejména v návaznosti na změny v daňových předpisech pro zdaňovací období roku 2017.

V případě, že se daňoví poplatníci rozhodnou podat daňové přiznání osobně na finančním úřadě nebo územním pracovišti, mohou využít rozšířené úřední hodiny finančního úřadu a územních pracovišť. Od 25. 3. 2019 do 29. 3. 2019 budou finanční úřady a územní pracoviště otevřena pro veřejnost každý pracovní den do 17:00 hod. V pondělí 1. 4. 2019 do 18:00 hod. Případné další rozšíření úředních hodin nad stanovený rámec bude zveřejněno přímo na jednotlivých pracovištích. Pokladny budou v tomto období tj. od 25. 3. 2019 do 1. 4. 2019 otevřeny na všech územních pracovištích v pracovní dny od 8:00 do 11:00 hod. a od 12:00 do 15:00 hod., s výjimkou územního pracoviště v Českých Budějovicích, kde budou pokladní hodiny bez přerušení od 8:00 do 15:00 hod.

Finanční správa upozorňuje, že pokud má daňový subjekt nebo jeho zástupce zpřístupněnou datovou schránku nebo má zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen podat daňové přiznání pouze elektronicky. A to buď prostřednictvím zmíněné aplikace Elektronická podání pro Finanční správu, nebo přes datovou schránku. Podmínky elektronického podání pro Finanční správu jsou k dispozici na internetových stránkách Finanční správy (www.daneelektronicky.cz).

Daňovou povinnost na dani z příjmů lze uhradit v hotovosti na pokladnách územních pracovišť, převodem na účet 721-77627231/0710 nebo poštovní poukázkou. Fyzické osoby mohou svou daňovou povinnost na dani z příjmů fyzických osob uhradit „bezplatnou" poštovní poukázkou. Podrobnější informace, vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů, včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace