banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Jindřichohradecká nemocnice má babybox nové generace

Ludvík Hess u babyboxu nové generace v Jindřichově Hradci.

Ludvík Hess u babyboxu nové generace v Jindřichově Hradci.

AKTUALIZOVÁNO - 17.1.2017 15:20

JINDŘICHŮV HRADEC - Jindřichohradecký babybox se zřizoval jako devatenáctý v pořadí v prosinci roku 2008. Za dobu své existence pomohl vstoupit do nového života jednomu dítěti. Technicky je už zastaralý, bude proto byl dnes 17. ledna vyměněn za nový. Babybox je speciální schránka, do které je možné anonymně odložit malé dítě, pokud se o něj rodič z nejrůznějších důvodů nedokáže postarat.

Nový babybox je zhotovený z antikorového plechu, jeho dvoukřídlá dvířka se otvírají automaticky a po vložení děťátka a aktivaci senzoru se zcela samočinně zavřou. Ručičky či nožičky děťátka jsou chráněny proti kolizi s dvířky fotobuňkami. Vnitřní prostor bedýnky je klimatizován. Babybox je opatřen náhradním zdrojem energie a napojen mnohonásobně jištěnou signalizací na stálou službu a na mobilní telefony zdravotníků.

Babybox v Jindřichově Hradci se tak stane čtrnáctým babyboxem nové generace. V České republice je celkem 70 babyboxů, které pomohly 147 dětem. Jedno dítě už bylo odloženo v tomto roce v Praze 6.

"Výroba i údržba babyboxů je hrazena převážně z darů. V Jihočeském kraji je ale poměrně obtížné dárce najít," říká Ludvík Hess, zakladatel a propagátor českých babyboxů. Kromě Jindřichova Hradce jsou babyboxy i v několika dalších jihočeských městech - v Táboře, v Písku, ve Strakonicích, v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově.

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace