Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Najdi ztraceného čerta

    Čtvrtek 5.12 16:30 až 18:00 - Náměstí Míru, Jindřichův Hradec

  • Vánoční koncert

    Čtvrtek 5.12 18:30 až 20:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 

Kalamita na jihu Čech. Trasy u Lipna už jedou

JIŽNÍ ČECHY - Povětrnostní podmínky si dnes ráno vyžádaly vyhlášení kalamitního stavu, napadl sníh a popadaly stromy zejména na Českokrumlovsku a Prachaticku. Některé silnice byly nesjízdné, zastaven byl i provoz na některých železničních tratích. Stovky domácností hlavně na Lipensku se ocitly bez elektřiny.

 

Největší problém se sjízdností nastal kolem Lipenské přehrady. Vede tudy totiž objízdná trasa, neboť na silnici I/3 v Kaplici se opravuje železniční přejezd. Uzavírka potrvá do půlnoci 30. dubna a objížďka je proto vedena přes Lipno nad Vltavou, Frymburk a Černou v Pošumaví. Denně tudy nyní projíždí až 6000 nákladních aut. 

Dnes po ránu byl zcela omezen provoz na trasách mezi obcemi Lipno nad Vltavou – Dolní Dvořiště, Rožmberk nad Vltavou – Lipno nad Vltavou, Frymburk – Větřní, Frymburk – Černá v Pošumaví, Český Krumlov – Černá v Pošumaví, Prachatice – Vitějovice a jižní okraj Českobudějovicka. Na silnicích byla vrstva sněhu a popadané stromy.

V tuto chvíli jsou již všechny tyto silnice průjezdné, od půl jedenácté blokuje jeden jízdní pruh nehoda u Černé v Pošumaví, ale projíždí se kyvadlově. Krajský policejní mluvčí Milan Bajcura vyzývá řidiče nákladních vozidel, aby používali vyznačenou objížďku a nejezdili jinými trasami pro místních komunikacích. Ty ještě nemusejí být sjízdné.

Do 12 hodin je také přerušený provoz na tratích České Budějovice - Černý Kříž, České Budějovice - Summerau a Volary - Lenora. Na tratích Číčenice - Nové Údolí a Strakonice - Volary se obnovení provozu předpokládá po 16. hodině.

Na odstranění výpadků elektrického proudu intenzivně pracují energetici.

Snímky z ranní situace na Lipensku poskytl starosta SDH Frymburk Antonín Labaj.

 

 

 

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace