banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Kateřina Nash: Moderní trať se mi hodně líbí!

BIELES - Největší česká medailová naděje na MS v cyklokrosu v lucemburském Bielesu Kateřina Nash vyrazí do svého elitního závodu dnes v 15 hodin. Včera si na závodní trati zajela dvě kola a nejen o pocitech z lucemburské trati promluvila hned po pátečním tréninku. Při dnešním závodě myslí samozřejmě na mety nejvyšší. Jak se jí trasa líbí? Bude důležitý start? Čím plánuje zaskočit velkou konkurentku Marianne Vos z Nizozemska?

 

Jak se vám líbí lucemburská trať?

Trať je zajímavá a líbí se mi moc. Na cyklokros je určitě techničtější. Je moderně vystavěná, docela nakombinovaná s bikerovými prvky a je vidět, kam se v budoucnu budou cyklokrosové tratě ubírat. Už to není jako postavit trať někde na louce. Pořadatelé dovezli hlínu a vytvořili záměrně docela zajímavé prvky.

Řeší závodníci nějak tyhle inovace?

Já o tom moc nepřemýšlím, stejně na to nemám žádný vliv. Trať si projedu a přemýšlím, jak ji co nejlépe zajet. Tohle mě na cyklokrosu moc baví, že to není nikdy stejné. Nejlepší závodníci se musí poprat se vším.

Při tréninku se dvěma německým závodnicím příliš nechtělo do jednoho nebezpečně vypadajícího úseku, kde se dost ostře klesá. Zarazil vás na trati také nějaký úsek?

Až jim bude čtyřicet, tak to řešit nebudou... Už jsem toho za kariéru viděla hodně. Hlavně při bikových závodech. Na trati jsou určitě nebezpečné úseky, které nebudu podceňovat.

Jak se před závodem cítíte po fyzické stránce?

Jsem zdravá, což je teď na konci sezony nejdůležitější. Cítím se tedy dobře.

Bude na téhle trati hrát nějakou roli, jak se vám podaří odstartovat?

Start je vždycky důležitý. Nemusím ho zrovna vyhrát, hlavně ale, abych ho nepokazila.

Čím překvapíte největší konkurentku Marianne Vos?

Tím, že ji předjedu! Nejlepší by bylo, kdybych jí ujela! Ale něco takovýho, že bych jí třeba sejmula v zatáčce, to asi ne...

Nebo tím pověřila nějakou věrnou kolegyni, třeba Italku Evu Lechner...

Tohle teda neplánuju!

A co plánujete po sezoně?

V Kalifornii napadlo po mnoha letech fakt hodně sněhu. Těším se na lyžování, vyrazím třeba na běžky. Koncem února se poletím na čtyři dny ohřát na Havaj.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace