Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

    pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Komická opera.

  • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

    pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

    Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Kateřina Nash udržela v Táboře pozici lídryně Světového poháru

Kateřina Nash jako lídryně celkového pořadí Světového poháru.

Kateřina Nash jako lídryně celkového pořadí Světového poháru.

TÁBOR - Nejlepší Češka Kateřina Nash dojela v sobotu odpoledne na Světovém poháru v cyklokrosu v Táboře sice až na 18. místě, truchlit ale příliš nemusela. Po čtvrtém závodu devítidílného seriálu udržela i nadále pozici lídryně celkového pořadí. Stupně vítězů patřily ale ve sportovním areálu Komora jiným ženám. Medailové pozice obsadily bez diskuze Nizozemky. Vítězkou se stala Annemarie Worst v čase 44:45, druhá dojela Ceylin del Carmen Alvarado a bronzová Yara Kastelijn. Nizozemkám patřila i brambora.

 

Nizozemky se usadily na čele hned v úvodu závodu. Krátce po startu vedly Annemarie Worst a Ceylin del Carmen Alvarado. Rozhodující okamžik nastal až při závěrečném sjezdu z horní části trati, kde Worst zrychlila a dostačující náskok 10 sekund si přivezla až do cíle.

Z Češek byla nejprve nejlepší Pavla Havlíková, jelikož skvěle odstartovala. Brzy se ovšem z elitní desítky propadla a dokončila až na 21. místě tři pozice za Kateřinou Nash. Lídryně celkového pořadí Světového poháru se v Táboře trápila a neměla svůj den. „Udělala jsem několik chyb a ideálně mi nejely ani nohy. Letošní cyklokrosová sezona je vyloženě můj koníček. Od března mám v nohách asi třicet závodů biků, takže už mám odpracováno. Nemám žádné velké plány, tak uvidím, jak mi síly vydrží. Jelikož oblékám bílý dres vedoucí závodnice, nemohla jsem nepřijet. Obzvlášť domů do Tábora. Moc děkuji pořadatelům a divákům, kteří byli jako vždycky skvělí," promluvila o závodu Kateřina Nash.

Ženy (53 startujících): 1. Annemarie Worst 44:45, 2. Ceylin del Carmen Alvarado +0:10, 3. Yara Kastelijn +0:20 (všechny Nizozemsko), ... 18. Kateřina Nash +2:57, 21. Pavla Havlíková +3:12, 30. Nikola Bajgerová +5:26, 32. Elizabeth Ungermanová +5:57, 35. Aneta Novotná (juniorka) +6:09, 36. Kamila Janů +6:35, 41. Karolína Bedrníková (juniorka) +7:15, 42. Jana Czeczinkarová +7:31, 43. Tereza Švihálková +7:43.

Bohatou fotogalerii připravili Tomáš Danko a Josef Janda.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace