Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Zavřete oči, swing přichází

  pondělí 17.6 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

  Písňová retro vzpomínka.

 • Mallory

  pondělí 17.6 14:30 - Písek, Knihovna

  Probační a mediační služba vás srdečně zve na promítání dokumentárního snímku Mallory (2015) režisérky Heleny Třeštíkové a následnou debatu s hlavní hrdinkou a dalšími aktéry na téma životního uklouznutí, možnosti změny a druhé šance. Vstup na film i debatu zdarma.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Kvůli noční bouři řešili hasiči v našem kraji 230 událostí

Ilustrační foto. , Autor: HZS ČR

Ilustrační foto.     Autor: HZS ČR

JIHOČESKÝ KRAJ – Zhruba 230 událostí řešili jihočeští hasiči kvůli bouři Fabienne, která přes náš kraj přešla v noci na dnešek. Vesměs šlo o popadané stromy. Zranění hasiči nehlásí žádné, odhady škod zatím nejsou k dispozici. Nejvíce zásahů si připsali hasiči na Strakonicku a Českobudějovicku.

 

Na Strakonicku, které je nejpostiženějším okresem kraje, zaznamenali hasiči 50 výjezdů k popadaným stromům. Jeden se naklonil k rodinnému domu. Na Českobudějovicku to pak bylo necelých padesát událostí. Tyto dva okresy tak zaznamenaly necelou polovinu všech výjezdů hasičů.

„Začali jsme vyjíždět po dvacáté hodině a první dvě tři hodiny byly hektické," řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů pro Jižní Čechy Teď. Do půlnoci hasiči v kraji měli 190 výjezdů a do rána dalších zhruba 40. Prakticky vše byly popadané stromy. Žádná čerpání vody a jen v Bechyni ráno zasahovali u uvolněné části střechy na domě.

„Od půlnoci je klidněji a teď ráno už je vůbec klid," řekla Vendula Matějů s tím, že hasiči postupně pokračují v odstraňování následků nočního vichru. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace