banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Kvůli noční bouři řešili hasiči v našem kraji 230 událostí

Ilustrační foto. , Autor: HZS ČR

Ilustrační foto.     Autor: HZS ČR

JIHOČESKÝ KRAJ – Zhruba 230 událostí řešili jihočeští hasiči kvůli bouři Fabienne, která přes náš kraj přešla v noci na dnešek. Vesměs šlo o popadané stromy. Zranění hasiči nehlásí žádné, odhady škod zatím nejsou k dispozici. Nejvíce zásahů si připsali hasiči na Strakonicku a Českobudějovicku.

 

Na Strakonicku, které je nejpostiženějším okresem kraje, zaznamenali hasiči 50 výjezdů k popadaným stromům. Jeden se naklonil k rodinnému domu. Na Českobudějovicku to pak bylo necelých padesát událostí. Tyto dva okresy tak zaznamenaly necelou polovinu všech výjezdů hasičů.

„Začali jsme vyjíždět po dvacáté hodině a první dvě tři hodiny byly hektické," řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů pro Jižní Čechy Teď. Do půlnoci hasiči v kraji měli 190 výjezdů a do rána dalších zhruba 40. Prakticky vše byly popadané stromy. Žádná čerpání vody a jen v Bechyni ráno zasahovali u uvolněné části střechy na domě.

„Od půlnoci je klidněji a teď ráno už je vůbec klid," řekla Vendula Matějů s tím, že hasiči postupně pokračují v odstraňování následků nočního vichru. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace