Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Marta Kubišová zazpívá o svých narozeninách naposled. Vybrala si rodné město

 Autor: Foto web Marty Kubišové

    Autor: Foto web Marty Kubišové

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Marta Naposledy je absolutně poslední turné v kariéře české zpěvačky Marty Kubišové. Rozhodla se koncertování ukončit ze zdravotních důvodů a rozloučí se posledním vystoupením v rodných Českých Budějovicích ve středu 1. listopadu na své 75. narozeniny.

 

Marta Kubišová se narodila v Českých Budějovicích v rodině lékaře, rodina se pak odstěhovala do Prahy a do Poděbrad. Pěveckou kariéru trojnásobné držitelky Zlatého slavíka za roky 1966, 1968 a 1969, i Bratislavské lyry, kterou vyzpívaly spolu s Helenou Vondráčkovou v roce 1966 písní Oh baby, baby, přerušil rok 1970. Režim jí zakázal vystupovat, její písně se nehrály v rádiích. Podepsala Chartu 77 a stala se na čas i její mluvčí. Na koncertní pódia se tak mohla vrátit až po roce 1989, kdy se začala angažovat i v ochraně zvířat. 

Koncert Marty Kubišové v českobudějovickém Kulturním domě Vltava je beznadějně vyprodaný. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace