středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Beseda.

• Bachata pro začátečníky

středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Meteor se zachránil v posledním zápase! Včelnici nadělil bůra

Fotbalisté Meteoru slavili proti Nové Včelnici pětkrát. Po vítězství 5:0 si vychutnali jako loni záchranu v posledním kole. , Autor: Josef Janda

Fotbalisté Meteoru slavili proti Nové Včelnici pětkrát. Po vítězství 5:0 si vychutnali jako loni záchranu v posledním kole.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Fotbalisté táborského Meteoru měli před posledním kolem I. A třídy udržení v soutěži ve své moci. Stačilo jim doma porazit Novou Včelnici a nemuseli se ohlížet na žádný výsledek konkurentů v boji o záchranu. Domácí se mohli uklidnit už v poločase, kdy vedli o dvě branky. Nejprve hlavičkoval zkušený Jiří Turek, pojistku přidal Petr Janošík. Hosté přijeli s jediným náhradníkem, který musel na plac už v 19. minutě. Za velkého dusna se dostávala Včelnice do gólovek jen s obtížemi. Meteor ve druhé půli prostřídal a předvedl divákům tři góly až do kuchyně. Čekaničtí zvítězili jednoznačně 5:0 a v klidu uhájili příslušnost k I. A třídě i pro příští sezonu.

FK Meteor Tábor – TJ Nová Včelnice 5:0 (2:0), branky: 22. a 58. Turek, 37. Janošík, 70. Lorenc, 86. Löffler, rozhodčí Písek – Průchová, Vejčík, ŽK (0-3): 24. Holec, 53. Mareš, 53. Pivko, 100 diváků.

Meteor Tábor: Klejna – Löffler, Janošík, Pilař (56. Lorenc), Štumfol, Ševčík, Švejda (76. Sedláček), Bartáček, Turek (75. Kollárik), Svatek (64. Jan Pípal), Jakub Pípal.

Nová Včelnice: Horák – Mareš, Průša, Pivko, Blažek, Tuček, Petráš, Novotný, Šlapanský, Holec, Cypra (19. Matějka).

Ve středečním Týdeníku Táborsko zhodnotí duel trenér Meteoru Pavel Břenda. Co říkal hráčům o přestávce za dvoubrankového vedení?

Střelec vítězné branky Meteoru Jiří Turek se zamyslí nad tím, zda bylo utkání tak snadné, jak napovídá výsledek. Jak se zrodila jeho vítězná branka? Jak se mu v dusnu hrálo?