Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Nadační koncert

  pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Hrají učitelé ZUŠ.

 • Návrat do hotelu Blackout

  pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Mráz už na Šumavě silně vystrčil drápky, ale na sníh je ještě brzy

Ilustrační foto. , Autor: Ivo Rolčík - www.pocasi-volary.cz

Ilustrační foto.     Autor: Ivo Rolčík - www.pocasi-volary.cz

ŠUMAVA – Na Rokytské slati na Šumavě padla včera nad ránem hodnota dosud nejnižší naměřené teploty. Ta platila sedmadvacet let, ale včera tu teploty poklesly na -7,0 °C a rekord z roku 1991 překonaly o tři desetiny stupně. Při zemi mrzlo na Šumavě na některých místech i dnes.

 

První dny v červenci mrzlo na Šumavě ráno třikrát po sobě na Březníku, v Hliništi, na Rokytské slati, Horské Kvildě i ve Volarech. „Nejchladněji ty dny bylo na Perle -5,2 °C. Do historie se ale zapíše 27. srpen, kdy na Rokytské slati klesla teplota až na -7,0 °C," uvedl pro Jižní Čechy Teď volarský meteorolog Ivo Rolčík, který sleduje počasí na Šumavě a aktuální informace poskytuje na svém webu www.pocasi-volary.cz.

Zejména šumavské slatě jsou vyhlášenými místy, na kterých mrzne i v létě. Leží často v údolích, do kterých klesá studený vzduch a i díky tomu je Prachaticko jedním z nejstudenějších okresů v Čechách, co se týče průměrné roční teploty.

Mráz ale ještě neznamená příchod zimy, ten signalizuje až sněžení a na to je letos ještě brzy. „Zatím nebyly sněhové vločky zaznamenány ani na nejvyšším šumavském vrcholu Velký Javor. Ani v dalších dnech se neočekává díky teplejšímu proudění, že by se objevilo sněžení. Ale v některých letech se v posledních srpnových dnech už sníh na hřebenech Šumavy objevil," dodal Ivo Rolčík.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace