banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Muzeum Jindřichohradecka se v besedě vrátí do roku 1917

JINDŘICHŮV HRADEC – Spolek Přátelé starého Jindřichova Hradce připravil na pondělí 13. února besedu s Františkem Fürbachem. Ten návštěvníky zavede o sto let zpět a vyprávět bude o městě v roce 1917. Přednáška se koná v konferenčním sále Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici přibližně od půl osmé večer. Následuje totiž po valné hromadě spolku, která začíná v 18.30 hodin. Beseda ale není určená pouze členům spolku, přijít může každý zájemce.

 „Rok 1917 nebyl příliš veselý, ale myslím si, že dozvědět se o něm něco víc, bude pro Hradečáky velmi zajímavé. Jak z hlediska života tady v Hradci, tak kvůli tomu, jaké byly osudy a úkoly vojáků především ze 75. pěšího hradeckého pluku, který bojoval na frontě,“ zve všechny zájemce o regionální historii předseda spolku Jiří Langer. Na přednášce se návštěvníci také dozví, jaké bylo v roce 1917 počasí, jaké byly jeho výkyvy, co projednávala městská rada, jaké se staly důležité společenské, kulturní i politické události, a také jaký byl každodenní život obyvatel Jindřichova Hradce v té době. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace