Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Na cisternu hasičů z Vimperka se zřítil strom

Na cisternu vimperských hasičů se zřítil strom.

Na cisternu vimperských hasičů se zřítil strom.

JIŽNÍ ČECHY - Do včerejšího podvečera zasahovali jihočeští hasiči u víc než 600 událostí, zapříčiněných silným větrem. K večeru se vítr začal uklidňovat, ale tím práce hasičů neskončila. Kromě stromů spadlých na silnice, železnice a zaparkovaná auta odřezávali a odklízeli stromy, u kterých hrozil pád na domy či chaty. V Českém Krumlově museli hasiči upevňovat uvolněné solární panely či odstraňovat spadlé dráty elektrického vedení. Častým zásahem pak je také zajišťování uvolněných střešních krytin.

 

U těchto událostí hasiči zasahovali například na sídlišti Máj v Českých Budějovicích, v Černé v Pošumaví, v Písku, na čerpací stanici v Soběslavi, na střeše mateřské školky v Protivíně, na autobusové zastávce ve Strakonicích či u na střeše jednoho pavilónu strakonické nemocnice. Do domova důchodců v Horní Stropnici pak musel být zajištěn náhradní zdroj energie.

Při zásahu vimperských profesionálních hasičů, kteří odklízeli spadané stromy ze silnice, spadl jeden ze stromů na jejich cisternu. Vzniklá škoda zatím není vyčíslena.

Odklízení spadaných stromů, obnova elektrického vedení a zajišťování střech bude trvat ještě v následujících dnech.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace