Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Milevské léto - Rightnow a Maddie

  Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

  Koncert.

 • Promítání filmu Obr

  Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

  Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Na Jindřichohradecku končí platnost dvou set zbrojních průkazů

Ilustrační foto. , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

JINDŘICHŮV HRADEC - Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Jindřichův Hradec upozorňuje držitele zbrojních průkazů, že do konce roku 2018 zaniká v našem okrese platnost zbrojních průkazů u dvou set držitelů!

 

Tímto vyzýváme příslušné držitele, aby v případě, že i nadále chtějí být majiteli zbrojního průkazu, si včas požádali u příslušného útvaru policie o vydání nového dokladu. Žádost o vydání nového zbrojního průkazu předkládá jeho držitel podle místa trvalého pobytu nejméně dva měsíce a nejdříve šest měsíců před uplynutím doby platnosti dosavadního zbrojního průkazu.

K žádosti o vydání nového zbrojního průkazu je žadatel povinen připojit posudek o zdravotní způsobilosti ne starší než tři měsíce, jednu fotografii a správní poplatek 400 korun v kolkových známkách. V případě zániku platnosti zbrojního průkazu je držitel povinen do deseti pracovních dnů tento odevzdat příslušnému útvaru policie. Je-li držitelem zbraně a střeliva, je povinen odevzdat též zbraň, střelivo a průkaz zbraně.

Jestliže držitel zbraně nesplní tuto povinnost, dopouští se přestupku na úseku zbraní a střeliva a může mu být udělena v příkazním řízení na místě pokuta ve výši 5 000 korun. Ve správním řízení pak až 20 000 korun. Za rok 2017 bylo naší součástí řešeno 27 případů porušení výše uvedeného ustanovení zákona.

Držitelé zbrojního průkazu nenechávejte výměnu zbrojního průkazu na poslední chvíli a dostavte se na policii včas, jak Vám ukládá zákon! Případné dotazy a informace vám budou poskytnuty na telefonním čísle 974233300, 974233301.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace