banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Swing Band Tábor

  neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

  Koncert.

 • Bartolomějské posvícení

  neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

  Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Na vimperském zimním stadionu se sešli nejtalentovanější jihočeští hokejisté ročníku 2007

VIMPERK – V úterý 11. prosince proběhlo na zimním stadionu ve Vimperku jednodenní soustředění výběru Jihočeského kraje VTM (Výchova talentované mládeže) pro hokejisty ročníků 2007. Na základě pozorování trenérů krajských výběrů, ale i doporučení od klubových trenérů byli nominováni hráči prakticky z celého kraje – dorazili hokejisté budějovického Motoru i Lvů, Českého Krumlova, Jindřichova Hradce, Tábora, Milevska, Soběslavi, Písku, Strakonic, domácího Vimperku i daleké Telče, která hokejově spadá pod Jihočeský kraj. Nejmladší výběr VTM U12 trenérů Jiří Hanzala a Aleše Dvořáka, kterým pomáhá jako vedoucí mužstva Zdeněk Petrovský, letos začíná svůj čtyřletý cyklus VTM, který pro tento ročník vyvrcholí za čtyři roky na Olympiádě dětí a mládeže. V Jihočeském kraji je zatím zvykem, že realizační tým postupuje se svým ročníkem až ke zmíněné olympiádě.

Trenéři na soustředění nerozdělovali výběr podle výkonnosti, ale podle dojezdových vzdáleností, aby na první trénink od devíti hodin nemuseli jet třeba hokejisté až z Jindřichova Hradce nebo z Telče. Po trénincích obou polovin (Východ a Západ) a společném obědě, který měli hráči přichystaný v restauraci hned u zimního stadionu, proběhl modelový mač, v němž byl výrazně střelecky produktivnější Východ. Na úplný závěr si hráči vyzkoušeli ještě dovednostní disciplínu – samostatné nájezdy na gólmany. Další akci budou mít talentovaní hokejisté z celého kraje zhruba v polovině ledna, kdy by měli sehrát dva dvoutřetinové přípravné zápasy proti VTM Kraje Vysočina. Hrát by se mělo někde na půli cesty, pravděpodobně v Pelhřimově nebo Táboře.

Jiří Hanzal: Při výběru hráčů koukáme na přístup k tréninku, samotnou hru i chování v kolektivu

Třiatřicetiletý Jiří Hanzal, starší bratr Martina Hanzala, který válčí za Dallas Stars v NHL, trénuje mládež HC Motor České Budějovice v žákovské lize a sám ještě aktivně hraje za Vimperk v krajské lize. Nyní se s námi podělil o pár slov na soustředění výběru Jihočeského kraje U12, který vede společně s Alešem Dvořákem.

Splnilo dnešní soustředění svůj účel?
Určitě ano, cílem bylo, abychom po měsíci zase viděli hráče, a aby si oni sami zatrénovali se spoluhráči na stejné vyšší úrovni, když je konkurence. Hráče samozřejmě sledujeme i v klubech, když proti sobě hrajeme žákovskou ligu, ale tam je to zkresleno tím, že jsou v každém týmu i kluci, kteří na to trošku kašlou, což pak znehodnotí obraz celého týmu. Tady jsou vybráni nejlepší hráči z klubů, takže je to pro ně jak kvalitní trénink a zápas, tak dobrá konfrontace. Dneska to bylo super.

Jak vůbec vznikají nominace, sledujete hráče osobně, nebo dáte i na doporučení klubových trenérů?

Zásadní je, že hráče sám vidím, protože trénuji Motor České Budějovice, takže proti sobě hrajeme žákovskou ligu. Někteří hrají i smíšenou ligu, ale ty vidí zase moji další trenérští kolegové z Budějovic, takže mám další zpětnou vazbu. A samozřejmě mluvíme i s trenéry klubů, se kterými se dobře známe, takže dáme i na jejich doporučení. Z kopice těchto dat a informací pak uděláme konečnou nominaci. Důležité je i to, jak se nám hráči jeví právě na těchto srazech, kde je vidíme v konkurenčním prostředí. Dneska tady bylo 34 opravdu kvalitních hráčů. Koukáme na přístup k tréninku, samotnou hru i chování v kolektivu.

Nyní jste se měsíc neviděli, překvapili vás někteří jednotlivci?
Rozhodně překvapili, ale jmenovat je nebudu. Každopádně někteří, kteří vypadali třeba dva měsíce zpátky o něco hůř než ostatní, mě nyní příjemně potěšili. Máme na čem stavět.

Jak jste dopadli na posledním zápasovém měření sil?
Měli jsme před měsícem turnaj v Čáslavi, který se nám výsledkově nepovedl a skončili jsme čtvrtí ze čtyř. V obou zápasech jsme obstáli a herně své soupeře přehráli, ale na kluky se přeneslo to, co máme momentálně snad ve všech jihočeských klubech i na dospělé úrovni, že se strašně trápíme v koncovce. Ta byla v Čáslavi opravdu žalostná. Ale máme dost času, zatím se scházíme hlavně proto, abychom si zatrénovali v té větší konkurenci, než nabízí jednotlivé oddíly. Vrchol přijde až na olympiádě za čtyři roky, v tu dobu už budou hrát tihle kluci dorostenecké extraligy, ať už v Motoru, nebo někde jinde.

Nominace

Brankáři: Štangl (Lvi ČB), Kutlák (Český Krumlov) – Západ, Humhal (Jindřichův Hradec), Spálenka (Tábor) – Východ.
Obránci: Dušák, Konzal, Matějka (Motor ČB), Céza (Milevsko), Borovka, Čurda (Lvi ČB) – Západ, Bačo (Tábor), Blažek, Jaroš, Vomastek (Jindřichův Hradec), Máca (Soběslav), Marek (Písek) – Východ.
Útočníci: Živnůstka (Strakonice), Vazač (Motor ČB), Král (Český Krumlov), Hlavín, Blažek (Milevsko), Štěpka (Lvi ČB), Krivoňák, Kašík (Písek), Krejsa (Vimperk) – Západ, Klatovský, Podzimek, Kostka (Tábor), Beran, Krhánek (Jindřichův Hradec), Vlna, Pánek (Soběslav), Hanzák, Pytlík (Telč).

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 •  

  Reagovat

   

  Pane Hanzal, možná na to kašlou někteří kluci od vás z Motoru. U ostatních jde o to, že někteří na to mají, někteří zatím ne, ale snaží se všichni. Někdy se více snaží ti, co na to zatím nemají.

  Vloženo 12.12.2018 11:31:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace