Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Na Zemi živitelce byly zahájeny Národní dožínky. Zemědělci dostali příslib náhrad za letošní sucho

 Autor: Foto Radek Šíma

    Autor: Foto Radek Šíma

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na probíhajícím agrosalonu Země Živitelka byly včera zahájeny Národní dožínky. Byli u toho nejen ministr zemědělství Miroslav Toman a jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, přijeli také předseda vlády Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová. Stejně jako při zahajovací návštěvě prezidenta republiky Miloše Zemana na Zemi živitelce se na výstavišti objevila skupina demonstrantů, kteří na premiéra pískali a pokřikovali hesla Hanba a STB. Návštěvníci výstavy ale narušování dožínek v drtivé většině odsuzovali.

 

Slova ministra Tomana slyšeli zemědělci určitě rádi, přislíbil jim kompenzace ze letošní sucho. Předseda vlády Babiš zmínil, že stát se bude zaměřovat také na hospodaření s vodou a boj s kůrovcem v lesích.

Naopak nepotěšilo sdělení ministra Miroslava Tomana, že Česká republika je soběstačná už jen ve výrobě hovězího masa. Ve všech ostatních produktech je závislá na dovozu.

Fotorepo Radek Šíma

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace