Kdy a kam

  • Naše třída

    Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Emocionální drama.

  • Maškarní ples

    Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

    Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

Nemocnice Jindřichův Hradec otevře nové pracoviště magnetické rezonance

JINDŘICHŮV HRADEC - Jindřichohradecká nemocnice po dvou letech intenzivních příprav uvede začátkem prázdnin do provozu zcela nové pracoviště magnetické rezonance. Jindřichohradecká nemocnice po dvou letech intenzivních příprav uvede začátkem prázdnin do provozu zcela nové pracoviště magnetické rezonance. Slavnostní otevření proběhne 19. června. Přístroj Philips Ingenia 1,5 T stojí bezmála 27 milionů, další náklady představují stavební úpravy ve výši 6 milionů korun. Nové pracoviště magnetické rezonance se nachází v suterénu pavilonu C, v blízkosti gastroenterologických ambulancí.

 

Jedná se o diagnostickou metodu, která v našem regionu doposud chyběla. Vyšetření se provádí v prostředí silného magnetického pole, v našem případě o velikosti magnetické indukce 1,5 Tesla. Je vhodné zejména pro vyšetření nervové soustavy - mozku, míchy a míšních nervů, páteře a meziobratlových plotének, kloubů, měkkých tkání a dalších oblastí těla. Hlavními výhodami jsou absence rentgenového záření a vysoké tkáňové rozlišení. Je třeba však počítat, ve srovnání s CT,  s delší dobou vyšetření, která se pohybuje nejčastěji v rozmezí 20-45 minut, a dále hlučností přístroje,“ uvádí Tomáš Jindra, vedoucí lékař magnetické rezonance.

V průběhu prázdnin a dovolených se uskuteční testovací provoz a vyšetření především hospitalizovaných a akutních pacientů. „Od září již předpokládáme standardní režim s možností telefonického objednání. Od nového přístroje si slibujeme zkrácení termínu vyšetření. Po nemocnicích v Českých Budějovicích, Písku a Táboře se nemocnice v Jindřichově Hradci stane čtvrtou jihočeskou nemocnicí s přístrojem magnetické rezonance. Kromě rychlejšího stanovení diagnózy nám metoda umožní zpřesnění diagnózy a rozšíření spektra vyšetřovacích metod,“ dodává Tomáš Jindra.

Zřízení nového pracoviště je součástí projektu Modernizace Nemocnice Jindřichův Hradec, v rámci kterého je v tomto roce investováno z evropských fondů do technologického vybavení nemocnice téměř 100 milionů korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace