banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Nemocnice v Hradci otevřela nový centrální pavilon

 Autor: Helena Dvořáčková - Nemocnice Jindřichův Hradec

    Autor: Helena Dvořáčková - Nemocnice Jindřichův Hradec

JINDŘICHŮV HRADEC - Jindřichohradecká nemocnice má nový centrální pavilon D, ve kterém bude interna, chirurgie, neurologie, ortopedie, oční oddělení, v přízemí potom urologická ambulance a stanice pro potřeby jednodenní péče. Otevřením nového pavilonu se završila první etapa modernizace nemocnice. Celkové náklady dosáhnou, po ukončení i druhé etapy, asi na 188 milionu korun. Úplné dokončení nového pavilonu je plánováno na léto 2014.

 

„Nemocnice v Jindřichově Hradci je nejdůležitějším zdravotnickým zařízením na jihovýchodě našeho regionu, poskytujícím svým pacientům plný rozsah zdravotní péče. Přesto se v minulých deseti letech dostala na okraj zájmu a žila z podstaty. Mým a naším zájmem bylo proto od nástupu do našich funkcí v roce 2008 navázat na poslední velké investice před deseti lety a vybudovat nový centrální pavilon. Bylo samozřejmě nutné korigovat velmi nadsazené představy původního vedení nemocnice a zreálnit je vzhledem k potřebám nemocnice a finančním možnostem kraje. Jsem rád, že se to po dlouhých letech podařilo a že se díky spolupráci všech kompetentních podařilo pavilon vystavět za zhruba třetinovou cenu, než byly prvotní předpoklady,“ konstatoval jihočeský hejtman Jiří Zimola.
Od počátku akce dosáhl podíl investic zhruba 164 miliónů korun, z nichž 144 miliónů tvořily dotace Jihočeského kraje. Zbývající prostředky jsou kryty z vlastních zdrojů nemocnice.
„V novém pavilonu bude umístěna interna, chirurgie, neurologie, ortopedie, oční oddělení a v přízemí urologická ambulance a stanice pro potřeby jednodenní péče, například po menších chirurgických, ortopedických a gynekologických výkonech. Touto výstavbou získává nemocnice 158 nových lůžek, takže se jedná skutečně o rozsáhlou modernizaci nemocnice, která bude v následujícím roce pokračovat rekonstrukcí pavilonu C,“ uvedl předseda představenstva jindřichohradecké nemocnice Miroslav Janovský.
V novém objektu, který se stane nejmodernější součástí areálu nemocnice, bude umístěno lůžkové oddělení, pro něž je klíčové zejména dobré propojení se sousedním pavilonem E, kde jsou umístěny ordinace akutní medicíny, operační sály, anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO), jednotka intenzivní péče (JIP) a také heliport.
„Nový pavilon vyrostl v areálu nemocnice vedle starého pavilonu D, který bude ve druhé etapě akce zbourán a propojením se sousedními pavilony dojde k vytvoření žádaného organizačního uspořádání v rámci monobloku. Tímto propojením nového pavilonu s ostatními se výrazně zvýší komfort pro pacienty a zároveň zajistí lepší podmínky pro práci zdravotníků,“ doplnil Miroslav Janovský.
V centrální části bude i páté podlaží se strojovnou vzduchotechniky a zasedací místností. Půdorysně budovu tvoří jižní a severní křídlo propojené centrální komunikační částí s výtahy a schodištěm. Objekt je bezbariérový, do všech pater se pacienti personál i návštěvy dostanou výtahem a na každém podlaží bude samozřejmostí WC pro handicapované. V pavilonu bude sedm lůžkových stanic, šatny personálu, ambulance urologie a sklady. V obou křídlech pavilonu jsou otevřená nouzová úniková schodiště. K pavilonu vede příjezdová cesta, která zůstane zachována v současné trase, ale bez parkovacích ploch. Stání pro návštěvy a zaměstnance jsou zajištěna v rámci areálu nemocnice na vyčleněných parkovacích místech. Renovací projdou okolní zpevněné plochy chodníků a také zatravnění ploch s vegetací.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace