Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Nemocnice v Jindřichově Hradci investovala přes 80 milionů do vybavení. Nejvíc stála magnetická rezonance

Nový operační stůl.

Nový operační stůl.

JINDŘICHŮV HRADEC - Více než 80 milionů již letos investovala nemocnice v Jindřichově Hradce do nového vybavení. Modernizací prošla celá řada oddělení – dětské, rehabilitační, radiodiagnostické, chirurgické, neurologické, mikrobiologické, patologické, ARO i operační sály. Největší investici si vyžádalo zřízení nového pracoviště magnetické rezonance. Nový přístroj vyšel na více než 27 milionů korun a funguje od června. Dosud museli pacienti dojíždět na vyšetření do jiných nemocnic, nejčastěji do Českých Budějovic, kde je velmi dlouhá čekací doba.

 

Modernizací prošlo i dětské oddělení, kam pořídili tři nové inkubátory. Ty nahradí inkubátory z 90. let, jež byly na hranici své životnosti. „Pořídili jsme také přístroj zvaný bilirubinmetr, kterým lékaři zjišťují novorozeneckou žloutenku či nasální dýchací přístroj, kterým lze poskytnout ventilačním podporu novorozencům," uvedl primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Vít Lorenc.

Velkou částku nemocnice investovala do modernizace operačních sálů. Za téměř jedenáct milionů pořídila nové operační stoly. „Ročně provádíme na operačních sálech přes šest tisíc operačních výkonů. Technika na sálech byla pořízena převážně v letech 2001 a 2002 a v dnešní době již začínala být zastaralá," přiblížil primář. Tento rok nemocnice na operační sály nakoupí ještě nové operační lampy a laparoskopickou věž.

Na pacienty rehabilitačního oddělení čekají nové pohybové přístroje určené k rehabilitaci končetin, motodlahy, dynamický chodník pro analýzu a nácvik chůze i speciální vana.

Na neurologii pořídili nové EEG přístroje, přičemž jeden z nich je možné používat i mimo budovu neurologie. „Kriticky nemocní pacienti jsou v současné době hospitalizováni na ARO, interní JIP a NIP, tedy v pavilonu E. Stacionární EEG přístroj je ale v budově C. Díky novému přístroji EEG nemusíme pacienta převážet, a tím ohrožovat jeho vitální funkce. Vyšetření provedeme přímo na jeho lůžku," dodal primář.

Pro celou řadu oddělení byly pořízeny i nové ultrazvuky celkem za více než 14 milionů. Chirurgové mohou pracovat s novým plicním ventilátorem a lékaři na ARO mají nové anesteziologické přístroje. Nové zařízení má i radiodiagnostické, patologické či mikrobiologické oddělení.

„Jedná se o projekt celkové modernizace nemocnice, který vyjde na více než sto milionů korun. Evropská dotace pokryje 85 procent výdajů. Nemocnice letos plánuje pokračovat v modernizaci svých oddělení a nakoupit vybavení za dalších 10,6 milionů korun. V druhé etapě čeká modernizace zejména interní a gynekologicko-porodnické oddělení.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace