banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Swing Band Tábor

    neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

    Koncert.

  • Bartolomějské posvícení

    neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

    Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Odběr krve prokázal 2,73 promile.

Ilustrační foto , Autor: HZS

Ilustrační foto     Autor: HZS

JINDŘICHOHRADECKO – Opilý třicetiletý muž se zmocnil auta Peugeot Partner. V rozmarné náladě vyrazil na spanilou jízdu do Třeboně. Nebyl sám, ale vzal si sebou kamaráda. Ale nedojeli. V cestě jim stál strom. Nakonec skončili v nemocnici a dnes ho čeká soud.

 

Třicetiletý muž se ke konci prosince, bez vědomí majitele, zmocnil vozidla Peugeot Partner. Nejdříve se s kamarádem vydatně posilnili alkoholem. Potom vyjeli, aniž byli připoutáni bezpečnostními pásy, po silnici z Jindřichova Hradce směrem na Třeboň. Před obcí Horní Žďár, při projíždění pravotočivé zatáčky, dostali smyk, vyjeli vlevo mimo silnici a narazili do stromu. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a jeho spolujezdce. Oba byli zdravotníky záchranné služby jindřichohradecké nemocnice.
Řidič byl tak opilý, že nebyl schopen se podrobit dechové zkoušce, a tak s jeho souhlasem, byl mu proveden odběr krve na alkohol, který prokázal hodnotu 2,73 promile alkoholu v krvi. Řidič neměl u sebe řidičský průkaz. Na vozidle vznikla škoda nejméně za 250 tisíc korun.
„Včera, v pondělí 13. ledna, si převzal podezřelý muž z rukou dopravních policistů v Jindřichovém Hradci sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní je trestně stíhán na svobodě v režimu  zkráceného přípravného řízení,“ dodala tisková mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace