banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Premiér Babiš s dvěma ministry dnes přijede na jih

JIŽNÍ ČECHY – Premiér Andrej Babiš, ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr dopravy Vladimír Kremlík dnes míří na návštěvu do jižních Čech. Stejně jako včera ve Středočeském kraji se budou zajímat o to, jak obce řeší dopady sucha a jak postupuje výstavba dopravních staveb. První zastávkou bude obec Heřmaň na Písecku, odkud se na 10. hodinu vypraví do Cehnic na Strakonicku.


V Cehnicích chce starostka Helena Sosnová předat předsedovi vlády dopis týkající se zpoplatnění silnic prvních tříd. Proti tomuto rozhodnutí starostové obcí a města na trase silnice I/22 bojují už několik let a zatím bezúspěšně.

Z Cehnic premiér zamíří do Jivna. Krátce před jednou hodinou odpoledne se politici zastaví na stavbě jihočeské části D3, a to u mimoúrovňové křižovatky u Úsilného, následně u obchvatu Českých Budějovic a nakonec u úseku Kaplice nádraží – Nažidla.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace