Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Přes 10 000 domácností na jihu Čech je stále bez proudu

JIŽNÍ ČECHY - Jak právě sdělil mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha, v tuto chvíli stále ještě zůstává 10 až 13 tisíc domácností v kraji bez elektřiny. "Kromě Táborska a Strakonicka, kde je situace vyřešena, se to týká všech jihočeských okresů. Nejvíc postiženo je Jindřichohradecko a Českokrumlovsko v jižní části kraje, tedy v oblasti Šumavy, České Kanady a Novohradských hor," řekl Vácha.

Energetici mají všechny lidi v terénu a pracují na odstraňování poruch. "Naší snahou je vyřešit problémy do dnešního večera, ale v tuto chvíli to vypadá, že některé lokality se nám podaří spustit až zítra," nemá mluvčí E.ONu dobrou zprávu pro obyvatele míst, která jsou po vichřici bez proudu už druhý den.

Vladimír Vácha zareagoval také na stížnosti, že se lidé nemohli v neděli na telefonní linku 800 225 577 pro hlášení poruch dovolat. "V neděli bylo bez proudu v kraji na 180 tisíc domácností a všichni v tu chvíli volají. Mohu poradit jen to, aby lidé v takové situaci tak dvě hodiny počkali, až první nápor hovorů opadne, nebo aby použili sociální sítě či e-mail info@eon.cz, odkud si informace nabíráme samozřejmě také," dodal mluvčí. 

Někteří lidé se podivovali, že nemají žádné informace ani od svých starostů. Ti ale podle mluvčího E.ONu informace dostávají. "Jsme v kontaktu se starosty obcí s rozšířenou působností a ti pak v rámci krizového řízení podávají informace dál. Se starosty dáváme dohromady priority, co potřebují vyřešit nejdříve, jsou to obvykle čistírny odpadních vod nebo domovy důchodců či pečovatelské domy, kam jsme schopni v případě nouze poskytnout i agregáty," říká Vladimír Vácha. 

Naši reportéři se zajímají o situaci v postižených regionech a víc přineseme ve středečních Jihočeských týdenících. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • babule 

  Reagovat

   

  Dobrý večer.Prosím,poděkujte za mně,všem kteří se podíleli na odstranění poruch na dodávce el.energie do domácnosti.Můj obdiv mají hlavně Ti,kteří pracovali v terénu v oblasti jindřichohradecka.Ještě jednou díky,díky a stotisíckrát díky.

  Vloženo 30.10.2017 23:39:18

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace