banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Letní koncert pěveckého souboru Regina Vodňany

    středa 26.6 18:00 - Vodňany, Husův sbor

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Při požáru půdy evakuovali hasiči jednoho člověka žebříkem

Ilustrační foto.  , Autor: HZS Jihočeského kraje.

Ilustrační foto.     Autor: HZS Jihočeského kraje.

TŘEBOŇ – V noci na sobotu 12. ledna zasahovali třeboňští hasiči u požáru bytu v ulici Svobody. Šlo o zásah, při kterém museli z bytu dostat jednu zraněnou osobu po žebříku. A pak ještě kontrolovali termokamerou možná skrytá ohniska požáru. Škoda, kterou plameny nadělaly, byla odhadnuta na jeden a půl milionu korun.

 

K požáru v sobotu ve 2:22 hodin kromě profesionálních třeboňských hasičů jeli i ti dobrovolní z Branné. V třeboňské ulici Svobody hořelo na půdě v řadovém domě. „Záchranná služba měla v péči již jednu zraněnou osobu. Druhou hasiči snesli dolů po žebříku. Půlhodiny zabraly zasahujícím hasičům hasební práce, když v 3:02 hodin velitel zásahu nahlásil, že požár je pod kontrolou," řekla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Z požární stanice z Jindřichova Hradce sem pak byla dovezena termokamera na kontrolu mezistropních prostor. „Vzniklá škoda činí 1 500 000 korun a hodnota uchráněného majetku byla vyčíslena na 4 milióny korun. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru," dodala mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace