Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Swing Band Tábor

  neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

  Koncert.

 • Bartolomějské posvícení

  neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

  Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Proč Lokomotiva Veselí nemá problém s nedostatkem malých hokejistů?

Hokejový talent - Martina Chmelová z Lišova. , Autor: L. Kolářová

Hokejový talent - Martina Chmelová z Lišova.     Autor: L. Kolářová

AKTUALIZOVÁNO - 26.12.2018 09:16

Na dětském turnaji Teplárna cup v Táboře přehrál tým ročníku 2012 veselské Lokomotivy ostatní rozdílem třídy. Jedině táborští bílí byli schopni vzdorovat a uhráli s dětmi Lokomotivy čestnou prohru 6:3. Čím to je a kam ve Veselí na šikovné děti chodí? Na to odpovídal trenér Michal Vaněk.

 

"Ve Veselí se práce s mládeží daří a máme určitou výhodu, že k nám rodiče vozí děti z poměrně široké oblasti, kde nejsou zimní stadiony - z Bukovska, z Lišova a z Třeboňska. Každý ročník má u nás dostatek dětí a na tom se dá stavět, i když pochopitelně v Budějovicích jsou na tom líp a základna pro výběr talentů je tam mnohem širší," řekl Michal Vaněk. 

Veselí tak zřejmě i do budoucna bude tak trochu těžit z toho, že v Třeboni po komunálních volbách skončil u ledu plán na tamní výstavbu zimního stadionu. Trenér Vaněk ale zdůraznil, že v Lokomotivě se klade důraz hlavně na bruslení. Napřed dril na bruslích a teprve pak hokejka a puk. Ročník 2012 trénuje třikrát týdně. 

"Hokej má ve Veselí velkou tradici a pořád spolu s fotbalem zůstávají ve městě hlavními sporty. Florbal se u nás neprosadil," naznačil kouč další důvod, proč Veselí nemá problém s dostatkem dětí. V jiných městech odvádí potenciální hokejisty právě momentálně populární florbal. Ten konkuruje mohutným rozmachem hokeji například v Milevsku. 

Podle Michala Vaňka mají veselské děti i dobré vzory. Veselí tradičně bojuje na špici krajské ligy a vracejí se i hráči z angažmá v budějovickém Motoru, aby zbytek své kariéry odehráli v klubu, který je vychoval. 

Mezi největší talenty ročníku 2012 patří ve veselském týmu sedmiletá Martina Chmelová. Je z Lišova, hokej hraje od čtyř let a prý ji na něm baví úplně všechno. Je rychlá na bruslích a výborně se orientuje i před brankou. Nebuší bezhlavými ranami do golmana, ale dokáže si chytře najít nekryté místečko. Díky tomu právě ona výrazně pomohla k neuvěřitelnému skóre svého týmu - 50:9. Například k výhře 6:3 na druhým celkem turnaje z Tábora přispěla třemi góly právě Martina. 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Michal Vaněk 

  Reagovat

   

  Jen pro upřesnění: relativní "dostatek" dětí se týká ročníku 2012, ostatní věkové kategorie nebyly předmětem "rozhovoru". Naopak součástí "rozhovoru" bylo pozitivní hodnocení způsobu a přístupu k výchově a trénování mládeže ve Veselí, což mimo jiné vede k tomu, že rodiče jsou ochotni své děti do Veselí vozit. Michal Vaněk

  Vloženo 27.12.2018 19:08:06

 • Lukáš 

  Reagovat

   

  Jen tak dál.. ????????

  Vloženo 26.12.2018 21:42:01

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace