banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Ptačí chřipka má už dvě potvrzená ohniska v jižních Čechách

 Autor: Zdroj: Wikipedie

    Autor: Zdroj: Wikipedie

JIŽNÍ ČECHY - Včera bylo potvrzeno už druhé ohnisko ptačí chřipky v Jihočeském kraji. Nachází v se Libějovicích na Strakonicku a jde o chov zhruba 130 kusů ptáků, většinu z nich čeká dnes likvidace. Už v minulém týdnu bylo potvrzeno ohnisko nákazy v Chotčinách na Táborsku, tam se utrácelo přibližně 50 ptáků. Utrácení zvířat probíhá pod vedením veterinární správy a za pomoci hasičů i policie.

Ptačí chřipka má v České republice v současné době sedm ohnisek, většinou jsou soustředěna na jižní Moravě. Zároveň je evidováno pět případů nakažených volně žijících ptáků, ve všech případech šlo o labutě. Kolem míst nákazy  je vyznačeno pásmo ochrany a pásmo dozoru. Pásmo ochrany je tříkilometrové. V pásmu dozoru se pak musí provést sčítání a soupis veškerého ptactva. Domácí ptactvo musí být také odděleno od ptáků žijících volně.

Krajská veterinární správa Jihočeského kraje zřídila také krizovou linku, kterou je možné využít při jakýchkoliv nestandardních změnách zdravotního stavu ptactva. Číslo krizové linky pro jižní Čechy je 720 995 212, je v provozu 24 hodin denně i o víkendu.

 
Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace