Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  Beseda.

 • Bachata pro začátečníky

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Puma byla viděna u Deštné. Policie žádá o pomoc

JINDŘICHOHRADECKO - Policisté stále žádají veřejnost o informace k pohybu šelmy, pravděpodobně americké pumy, která se již několik týdnů pohybuje po okrese Jindřichův Hradec. O tomto víkendu byla šelma spatřena u Deštné ve směru na Mostečný a dále u obce Rosička. Není samozřejmě vyloučeno, že se může pohybovat i na druhé straně hranice či své teritorium rozšířit.

 

Kriminalisté nyní spolupracují s příslušnými institucemi a rovněž se radí s odborníky ze zoologických zahrad, jak nejlépe postupovat, aby byla puma ve volné přírodě odchycena, případně odborníky uspána a převezena k dalšímu chovu. Kriminalisté si opatřili odchytové zařízení a potřebují pomoc veřejnosti.

Aby bylo možné odchytovou klec správně umístit, potřebují co nejvíce informací o pohybu či opakovaném výskytu této šelmy. Je velmi pravděpodobné, že šelma si ve volné přírodě své teritorium teprve hledá.

Policisté přijali již několik informací od občanů k pohybu zvířete, všechny informace kriminalisté prověřují a zpracovávají. Důležité je, aby občané ihned o výskytu šelmy informovali policisty. Dbejte však také na vlastní bezpečnost!

Stále platí žádost policistů o záznamy z fotopastí, kamer z objektů či místa nalezených otisků tlap nebo kadáverů pumou ulovené zvěře. Případné stopy budou kriminalisté přímo na místě zajišťovat. Veškeré informace o aktuálním výskytu pumy americké volejte na tísňovou linku policie 158.

 

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Doufám ,že se nepletu ale myslím si,že jsem ji viděl v pátek 21.6. u Hodušína před Sepekovem.

  Vloženo 22.6.2019 19:02:06

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Puma, vlci, bizoni, ještě chybí medvědi, zatímco policie na Jindřichohradecku neví kam skočit, ochránci divočiny jsou vrcholně vzrušení..

  Vloženo 21.6.2019 17:50:31

 • žralok na ňadranu 

  Reagovat

   

  sežral českou učitelku.

  Vloženo 20.6.2019 13:26:06

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pan vtipnej zřejmě

  Vloženo 20.6.2019 13:00:19

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Povolejte ty blázny - hledače kovů, ty vám nějakou nevybuchlou pumu rádi najdou

  Vloženo 20.6.2019 11:32:34

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace