Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Příběh projektu - kasárna

    Úterý 22.10 17:30 - Písek, Knihovna

    Beseda s architektem.

  • České tajemno

    Úterý 22.10 19:00 - Strakonice, Rytířský sál

    Nejtajemnější domácí záhady.

Zobrazit všechny události
 

Radní v Dačicích byli nekompromisní! Zakázali podomní prodej

Ilustrační foto

Ilustrační foto

DAČICE – V Dačicích bude zakázán podomní prodej. Radní města o tom rozhodli na svém jednání 2. října, na němž schválili nový tržní řád. Ten byl měl vstoupit v platnost během tohoto měsíce, kdy nabude právní moci. Zákaz byl schválen jednoznačně. „Inspirovali jsme se na Vysočině, kde bych řekl, že obdobné nařízení má většina větších obcí,“ uvedl starosta Dačic Karel Macků.

 

Nový tržní řád byl schválen na základě podnětu občanů, kteří si na výskyt podomních obchodníků stěžovali. Především těch, kteří nabízeli „výhodné" energie. „Podněty jsme měli z období prázdnin, reagovali jsme rychle. Během dvou měsíců byl nový řád schválen," zdůraznil Karel Macků.

Informace o platnosti nového tržního řádu včetně zákazu podomního prodeje najdou lidé na úřední desce a také na dodatkových tabulkách umístěných na okrajích města a v místních částech. Za porušení povinností stanovených novým nařízením může být uložena sankce.

„Podomním prodejem se rozumí nabídka a prodej zboží nebo poskytování služeb uskutečňované formou obchůzky, při níž prodejce zboží, poskytovatel služby nebo zprostředkovatel prodeje zboží nebo služby bez předchozí objednávky vyhledává případné zájemce o zboží či službu z okruhu osob mimo veřejně přístupná místa, zejména obcházením jednotlivých domů a bytů," vysvětlil starosta.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace