banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Ranč Rybárna ve Vlksicích u Milevska uspořádal první závody v novém trailovém parku

VLKSICE - V sobotu 14. července se v areálu Quarter Ranch Rybárna ve Vlksicích u Milevska uskutečnila premiéra jezdeckých závodů extreme trail. Miloš Vyhlídal z tohoto ranče tu rozvíjí krásný extremetrailový park s překážkami, které imitují situace v přírodě. Kromě toho, že se tu nyní odehrál kvalifikační závod na mistrovství republiky v této disciplíně, které se bude konat v Úchozí nedaleko Besednice na Budějovicku, bude Quarter Ranch Rybárna nabízet také kurzy pro zájemce o trail. O diváky, kterých se sjelo do Vlksic dost, bylo výborně postaráno - od občerstvení, kde nechyběly řízky, bramborový salát, grilovaná masa a dokonce napečené moučníky, až po sedačky s pěkným výhledem na trať. Návštěvníci tak mohli sledovat, jak koně zvládají výstup do kopce, chůzi po schodech, přes různé lávky, pohyblivý můstek, skrz rozházené stromky - čemuž se v trailu říká mikádo, nebo procházejí brankou a třásněmi, přesně tak jako v přírodě musí překonat strach z neznámého a projít třeba křovím. Dopoledne se odehrály disciplíny, při nichž jezdec vede koně na ruce, odpoledne pak disciplíny v sedle. Trail představuje soubor dovedností, které musejí ovládat honáci dobytka a kořeny sahají až ke vztahu indiánů a jejich koní, koneckonců se zde často jezdí na indiánském plemeni appaloosa. Celý závod komentovala Michaela Zachová a seznamovala s tímto jezdeckým odvětvím, jeho historickými kořeny, plemeny koní, které se v něm využívají, záludnostmi tratě, rozhodčími i jezdci. O appaloosách například řekla, že se dobře kradou, protože rok co rok mění zbarvení, ale zloděj má problém, protože appaloosa je kůň, který velmi úzce přilne k svému pánovi a na nového si obtížně zvyká. I náhodní návštěvníci si tak odnesli zajímavý zážitek. Majitel ranče Miloš Vyhlídal naznačil, že v budoucnu by se tu příznivci této disciplíny mohli dočkat i mistrovství republiky.

A jak to v sobotu ve Vlksicích dopadlo?

Závod v kategorii pony na ruce vyhrála Veronika Wagnerová z Rodinné stáje Marek s ponicí Agátou před Evou Váchovou z JA Haklovy Dvory, která vedla Bizonku. Třetí místo obsadila Lucie Schnáblová z Krňan se shetlandem Zlatobýlem of Kadov.

V kategorii pony pro mládež v disciplíně na ruce se stali vítězi Kristýna Hájková ze Stáje Black point a pony Truus, s druhým poníkem Kydou se jí nevedlo a byla diskvalifikována. S Kydou ale tato jezdkyně úspěšně prošla kvalifikací na mistrovství republiky při závodě v sedle.

V disciplínách, kde se kůň vedl na ruce následoval extreme trail stupně obtížnosti Z, který vyhráli domácí jezdkyně z ranče Rybárna Barbora Schwartzová a quarter horse Poco Hanky Jac, druhé místo obsadila Nicola Ladmanová ze Stáje Ecola v Haklových Dvorech s devítiletou appaloosou Zippos Bright Star a třetí byla znovu Barbora Schwartzová a February Jazz Leo.

V závodě S/K juniorů na ruce byla první Lucie Beranová ze Stáje Beran s valachem paint horse RPJ Sir Baddy Bar a druhá Nikola Ladmanová a Zippo Bright Star.

Extreme trail S na ruce vyhrála Eva Nováková s huculem Vánkem z Ranče HS3 před domácí Barborou Schwartzovou s koněm Poco Hanky Jac a třetí byla dvojice Silvie Bartošová a Slidegungster z Ranche Pokawa. 

Následující kategorii T/K s kvalifikací na MČR opanovala znovu Eva Nováková s Vánkem, druhá byla Barbora Schwartzová s Poco Hanky Jac a třetí Eva Váchová z JA Haklovy Dvory s ponicí Bizonkou. 

Na závěr dopolední části se jela otevřená soutěž o peníze. Prémii představuje vybrané startovné. Vítězkou se stala Veronika Wagnerová s pony Agátou z Rodinné stáje Marek před Silvií Bartošovovou a Slidegungsterem. Klání se stalo malou sportovní tragédií pro Lucii Beranovou, která měla závod bravurně rozjetý, když ji náhle zastavil hvizd rozhodčí. Závodnice byla diskvalifikována, protože neměla na rukávu připnuté startovní číslo. 

Po obědě následovaly soutěže v sedle. A začaly dětskou kategorií pidilidí, kterou děti absolvují s vodičem. Zde vyhrál Marek Vácha z Rodinné stáje Marek na poničce Agátě před Emou Bláhovou z JA Haklovy dvory na Bizonce. 

Soutěž extreme trail stupně Z v sedle opanovala Barbora Schwartzová z Ranche Rybárna na koni Poco Hanky Jac, druhá byla Nikola Ladmanová na Zippos Bright Star ze stáje Ecola a třetí znovu Barbora Schwartzová na koni February Jazz Leo. V juniorské soutěži S/K se stala vítězkou Lucie Beranová ze Stáje Beran na RPJ Sir Baddy Bar před Nikolou Ladmanovou a Zippos Bright Star. 

Soutěž v sedle stupně S absolvovalo sedm závodníků a vyhrála Eva Nováková s huculem Vánek z Ranče HS3. Druhý byl Miloš Vyhlídal z domácího Ranche Rybárna na Poco Hanky Jac a třetí Barbora Schwartzová na stejném koni. Stejné pořadí bylo i v soutěži s obtížností T. 

V otevřené soutěži v sedle pak zvítězila Lucie Beranová s RPJ Sirem Baddy Bar před Milošem Vyhlídalem v sedle Wins shine a třetí místo obsadila Silvie Bartošová z Ranche Ponkawa na koni Slidegungster. 

Závěrečný extreme race vyhrála Silvie Bartošová na koni Slidegungster před Milošem Vyhlídalem a Wins shine a třetí příčka patřila Veronice Wagnerové a Matýskovi z Rodinné stáje Marek.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace