banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Rekonstrukce Václavské ulice v Jindřichově Hradci omezí řidiče i chodce. Kde budou uzavírky?

JINDŘICHŮV HRADEC – Do začátku rekonstrukce Václavské ulice v Jindřichově Hradci zbývají tři týdny. Pokud jde o komunikace, jedná se o nejvýznamnější investici v letošním roce. Město ji připravuje několik let. Letos dojde na první část od křižovatky s Vídeňskou, přes křižovatku s Mlýnskou až po odbočku na parkoviště pod nemocnicí. „Důvody pro opravy v jarním období jsou dva. Prvním je úspora, v pozdějších měsících by mohla být rekonstrukce o dva až tři miliony dražší. A druhým je to, že chceme mít první etapu rekonstrukce, která hodně zasáhne do dopravního provozu ve městě, hotovou do začátku letní turistické sezóny,“ zmínil starosta Stanislav Mrvka.

 V ulici se budou rekonstruovat kromě povrchu vozovky také všechny sítě, to znamená tedy i vodovody, kanalizace a ostatní rozvody. Opravy se dočká veřejné osvětlení a vymění se světelné signalizační zařízení. Uloženy tu budou chráničky městské optické sítě. „Oprava také hodně zasáhne provoz městské hromadné dopravy. Komplikovaná bude v průběhu prací autobusová obsluha Nežárky a dalších lokalit v okolí. Situaci budeme řešit objížďkami kasáren a nemocnice,“ zmínil vedoucí jindřichohradeckého odboru rozvoje Vladimír Krampera. Uzavírky se ale kromě řidičů a cestujících v MHD dotknou i chodců. „Prvních čtrnáct dní budou muset pěší chodit do centra okolo zámku. Lávka přes Malý Vajgar a chodník naproti pro ně budou úplně uzavřené. Vídeňská bude zúžena do jednoho jízdního pruhu a bude řízena semafory,“ zmínila mluvčí jindřichohradecké radnice Karolína Průšová. Rekonstrukce zasáhne i do Vídeňské ulice, kde se napojí inženýrské sítě. V Mlýnské ulici se uloží dešťová kanalizace, která bude odvádět dešťové vody z horní části Václavské ulice přímo do bezpečnostního přelivu z Vajgaru. Povrch silnice bude živičný, chodníky z žulové mozaiky a betonové dlažby.

 V prvních čtrnácti dnech rekonstrukce se bude připojovat vodovod a kanalizace v křižovatce Vídeňské ulice s Václavskou. Uzavřena bude Václavská ulice od Vídeňské před křižovatku s Mlýnskou a částečně i Vídeňská v místě křižovatky s Václavskou. Úplně se pro chodce uzavře lávka přes Malý Vajgar i úzký chodníček na mostě mezi rybníky. Náhradní trasa pro pěší povede ulicí Dobrovského a kolem zámku Mlýnské. Náhradní přechod pro chodce přes Vídeňskou ulici vznikne u archivu. Provoz vozidel se zúží do jednoho pruhu a řídit ho budou semafory, stejně jako křižovatku Václavské s Mlýnskou.

 Ve druhé polovině března se začnou měnit inženýrské sítě v úseku Vídeňské ulice po Mlýnskou a přípojky na straně u Alžběty. Zcela uzavřena bude Václavská ulice v úseku od Vídeňské před křižovatku s Mlýnskou. Lávka pro pěší se otevře a zůstane zachován i náhradní přechod u archivu, odkud mohou jít chodci dále po chodníku. Vídeňská ulice už bude průjezdná bez omezení. Ve stejné době se budou vyměňovat i sítě v úseku Vídeňská až Mlýnská a přípojky na straně archivu. Po dokončení prací se zruší náhradní přechod.

 Od 5. dubna do konce května přijdou na řadu inženýrské sítě v křižovatce Václavské s Mlýnskou a úpravy povrchů v celém rozsahu. Uzavřena bude Václavská ulice od Vídeňské přes křižovatku s Mlýnskou. Chodcům bude umožněný průchod staveništěm ve vyznačených koridorech.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace