Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Oldřích Janota

  pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

  Koncert.

 • Setkání seniorů

  pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Rodinná tragédie. Policie upřesnila okolnosti včerejší nehody dvou motorkářů

PÍSECKO - Včera ve čtvrtek 16. srpna krátce před sedmou hodinou večer došlo na silnici třetí třídy mezi obcemi Bernartice a Radětice k další smrtelné dopravní nehodě. Na místě opět zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Událost je o to smutnější, že se jednalo o rodinnou tragédii.

 

Na projížďku na svých strojích značky Buell se vydali dva motorkáři, otec se synem (54, 29). Podle prvotního policejního šetření zřejmě otec, jedoucí jako první, nezvládl z dosud nejasné příčiny průjezd levotočivou zatáčkou a havaroval vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Jeho syn jedoucí za ním, reagoval na situaci brzděním, s následným položením motocyklu a rovněž havaroval vpravo vedle komunikace. Otec bohužel utrpěl poranění neslučitelná se životem. Jeho syn se také zranil a byl po ošetření na místě převezen zdravotnickou záchrannou službou do písecké nemocnice. Přesný průběh, příčina a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření píseckých dopravních policistů. K objektivnímu posouzení všech skutečností byla u zemřelého nařízena zdravotní pitva.

Tento motorkář se tak bohužel stal již 33. obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích. Jen za posledních šest dnů v kraji zemřelo pět řidičů, z toho čtyři motorkáři. Policie apeluje na všechny účastníky silničního provozu, tedy nejen na řidiče motorových vozidel, ale i cyklisty a chodce, aby důsledně dodržovali všechna pravidla silničního provozu a bezpečnosti své i ostatních věnovali maximální pozornost.

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Stano 

  Reagovat

   

  Každý motorkář si myslí, že jede MotoGP, tak co. Ja motorkáře nelituji, měl jet normálně a mohl žít. To motorkáři nevidí, že rychlost zabíjí nebo se nedívají na televizi? Odpovím si sám. Dívají, ale ten silný stroj a to zrychlení je pro ně takový adrenalin, že nemají žádný pud sebezáchovy.

  Vloženo 17.8.2018 18:55:47

 • Petr 

  Reagovat

   

  Zase chytrolínů... před půl hodinou mě málem sejmul plechovkář, na křižovatce jel matěj odbočovacím pruhem, na mojí úrovni si to rozmyslel a strhnul to do přímého, rovnou na mě. Navíc nikdo neví, co se tam dělo. Srážka se zvěří, zajícem není neobvyklá. Kamarádovi vyrazila zuby koroptev

  Vloženo 17.8.2018 17:15:49

  • petr 

   Reagovat

    

   Ten "plechovkář" vás sice rozčílil, což vás lituju, neb si ničíte zdraví. Ale žádný mrtvý tam nezůstal, a to je rozdíl... Je mi líto všech těch obětí nehod, a že už jich letos bylo, a jejich blízkých.

   Vloženo 17.8.2018 18:46:01

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na motorce jezdím legálně od 17.let.Celý život na Jawce a dnes na Choppru.Nikdy jsem si neřekl už to umím a můžu za to vzít.To je cesta jak si nabít hubu.Choppr má v techničáku rychlost 170km/hod.Kam chvátat a hlavně sledovat a myslet i za druhé.Je mi 68let a neměl jsem nehodu ani v autě.Na silnici se chovám jako na návštěvě - slušně.

  Vloženo 17.8.2018 13:06:32

  • Díky bohu 

   Reagovat

    

   za váš přístup.

   Vloženo 17.8.2018 13:37:22

  • mojmír 

   Reagovat

    

   Přesně tak. Jízda na motocyklu je nesmírná radost a pocit svobody. Asi jako dříve na koni. Ale není to přece jenom v rychlosti! Rychlost a riskování na motocyklu pro adrenalinový pocit na veřejné komunikaci není přípustný. A musí to stát více omezit a postihovat.

   Vloženo 18.8.2018 11:20:47

   • Scorpion 

    Reagovat

     

    Svatá pravda. Platí to samé i pro plechovky? Předjíždění před horizontem, předjíždění když jede v protisměru auto a tím pádem spoléhání se na to, že ten protijedoucí uhne? Viděl jste už někdy v normálním provozu automobil jedoucí předepsaných 90? Tak snad v obci. Používání blinkrů, zkusit se podívat do zpětného zrcátka než začnu nějaký manévr. A tak by se dalo pokračovat donekonečna. To přece není o motorkářích anebo plechovkářích jak se snaží někteří situaci vyhrocovat. To je o lidské slušnosti a ohleduplnosti. A je úplně jedno v čem nebo na čem zrovna sedím.

    Vloženo 18.8.2018 11:33:53

    • petr 

     Reagovat

      

     Jedno to není. Motorkáři se v provozu pohybují trochu jinak, někteří předjíždí zprava i zleva (což s autem dost dobře nejde), zkouší dokázat okolí že ten jejich stroj umí jezdit opravdu rychle, jsou méně vidět, mají horší stabilitu. Navíc jsou zranitelnější, nemají žádné deformační zóny, airbagy nebo pásy. Při zohlednění počtu aut a motorek na silnicích, je tak daleko více mrtvých motorkářů než řidičů aut. Prevence nepomáhá, je třeba zvýšit tresty a brát řidičáky. Tak, jak je tomu v zemích od nás na západ.

     Vloženo 18.8.2018 11:50:34

     • Scorpion 

      Reagovat

       

      Vidím Petře, že jste vůbec nepochopil o čem píšu. Asi jsem to blbě napsal. Škoda.

      Vloženo 18.8.2018 12:20:08

 • Vážení majitelé motocyklů, 

  Reagovat

   

  uvědomte si, že jste jen na dvou kolech a téměř každá nehoda mívá fatální důsledky. Váš styl jízdy je obzvlášť pikantní na úzkých silnicích, kde se vyřítíte v zatáčce na středu s mašinou položenou kousek nad zemí a řidiči protijedoucích aut skáčou do příkopů, aby vám neurazili makovici. Nejste nesmrtelní a my ostatní účastníci silničního provozu nechceme nadosmrti žít s otázkou v hlavě, jestli jsme pro vaši bezpečnost náhodou nemohli udělat víc. Takže trochu pokory a ohleduplnosti, prosím. K nám i k vašim blízkým. Mozek patří do hlavy, ne na strom či na kapotu.

  Vloženo 17.8.2018 12:03:15

  • Karel 

   Reagovat

    

   Kam se poděl příspěvek Scorpiona, který velmi trefně a správně reagoval na tento příspěvek??

   Vloženo 17.8.2018 12:58:48

 • fikejz 

  Reagovat

   

  To není o značkách ale o chytrosti, ještě lépe o respektování okolností a ostražitosti. Ve čtyřiapadesáti letech už by měl mít člověk zkušenosti a rozum, ne se před mladým předvádět jako puberťák.

  Vloženo 17.8.2018 11:47:29

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace