Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Romantickou Šumavu představí beseda v jindřichohradecké knihovně

JINDŘICHŮV HRADEC - Šumava nejen romantická, tak se jmenuje beseda, kterou na středu 8. února připravila městská knihovna v Jindřichově Hradci. O přírodě, historii i dalších zajímavostech jihočeského pohoří bude vyprávět Ladislav Jandáček, který Šumavu pravidelně navštěvuje od svých šestnácti let. Dlouhou dobu tam působil jako průvodce a organizátor výletů. Setkání začíná v 17 hodin v poslechovém sále knihovny.

 Ladislav Jandáček návštěvníkům besedy prozradí, co skončilo na dně Lipna, jaké je nejdeštivější místo Šumavy, představí šumavského obra Seppa Rankla i méně známé informace o Karlu Klostermannovi a dalších šumavských osobnostech. Autor besedy přiblíží také zajímavé destinace, mezi nimi kopec Mouřenec, na kterém se natáčela česká pohádka Anděl Páně. Mluvit bude o Světácích ze Stach a prozradí vše, co nevíte o Kvildě. Návštěvníky přednášky Ladislav Jandáček provede i po keltských památkách a zavede je i k obelisku na břehu Plešného jezera. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace