Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Čteme, pleteme a povídáme si o všem, co nás baví a zajímá

    Úterý 21.5 14:00 - Blatná, Knihovna

  • O Maroku

    Úterý 21.5 17:00 - Blatná, Komunitní centrum

    Cestopis.

Zobrazit všechny události
 

Romantickou Šumavu představí beseda v jindřichohradecké knihovně

JINDŘICHŮV HRADEC - Šumava nejen romantická, tak se jmenuje beseda, kterou na středu 8. února připravila městská knihovna v Jindřichově Hradci. O přírodě, historii i dalších zajímavostech jihočeského pohoří bude vyprávět Ladislav Jandáček, který Šumavu pravidelně navštěvuje od svých šestnácti let. Dlouhou dobu tam působil jako průvodce a organizátor výletů. Setkání začíná v 17 hodin v poslechovém sále knihovny.

 Ladislav Jandáček návštěvníkům besedy prozradí, co skončilo na dně Lipna, jaké je nejdeštivější místo Šumavy, představí šumavského obra Seppa Rankla i méně známé informace o Karlu Klostermannovi a dalších šumavských osobnostech. Autor besedy přiblíží také zajímavé destinace, mezi nimi kopec Mouřenec, na kterém se natáčela česká pohádka Anděl Páně. Mluvit bude o Světácích ze Stach a prozradí vše, co nevíte o Kvildě. Návštěvníky přednášky Ladislav Jandáček provede i po keltských památkách a zavede je i k obelisku na břehu Plešného jezera. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace