Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Se zákazem řízení ho chytili dvakrát po sobě za volantem. Podruhé byl navíc zdrogovaný

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

SUCHDOLSKO – Policisté ze Suchdola nad Lužnicí chytili ve druhé polovině minulého týdne dvakrát stejného řidiče, kterému soud zakázal řídit. Poprvé ho stavěli ve čtvrtek a podruhé v sobotu. Ve druhém případě navíc test ukázal pozitivní výsledek na tři druhy drog v jeho těle. V pondělí si proto převal obvinění a v dohledné době může čekat rozsudek od soudu.

 

Poprvé hlídka muže zastavila ve čtvrtek 15. listopadu kolem 01:15 hodiny, když jel směrem na Rapšach. Při kontrole policisté zjistili, že nesmí podle rozhodnutí soudu řídit do září příštího roku. „Nepoučitelný řidič dne 17. listopadu kolem 13:00 hodin znovu řídil vozidlo Mazda 323, když byl v obci Halámky opět zastaven a kontrolován hlídkou policistů ze Suchdola nad Lužnicí," řekla jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Policisté také muže otestovali, jestli není pod vlivem drog a přístroj ukázal pozitivní výsledek na cannabis, amfetamin/metamfetamin a opiáty. „Řidič byl policisty vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběru krve a moči, se kterým však nesouhlasil. Odmítnutí krve či moči na znalecké zkoumání je kvalifikováno jako přestupek. Ten policisté též zadokumentovali a zaslali k řízení správnímu orgánu, kde může být přestupci uložena pokuta v rozmezí 25 000 až 50 000 korun," dodala mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace