banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Seniorské hrátky v Českém Krumlově odstartoval písněmi a historkami Don José Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer. Prostě Josef Laufer

ČESKÝ KRUMLOV - Během své dosavadní kariéry si stačil střihnout roli ve 42 filmech či 19 seriálech. Zároveň mimo jiné natočil 10 dlouhohrajících desek a 53 singlů. Svými hity i historkami bude i letos hlavním tahákem třetího ročníku Seniorských hrátek, které v úterý odstartovaly tradičně v Českém Krumlově. Oním aktérem není nikdo jiný než rodným jménem Don José Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer. Jeho fanoušci ho ale znají jako Josefa Laufera.


„Letos se na Seniorských hrátkách naši dříve narození spoluobčané mohou seznámit s kontaktními centry Senior Point, která poskytují sociální poradenství, pomohou s ovládáním moderních technologií, pořádají kroužky rukodělných prací nebo nabízejí možnost společenského setkávání," nastínila hejtmanka Ivana Stráská, která je zároveň patronkou tohoto projektu.

Na programu bude i navazující projekt Senior Pas, který nabízí držitelům slevy a různé další výhody. „Hlavně však chceme dát všem účastníkům Seniorských hrátek najevo, že jsou pro nás důležitou součástí společnosti, že si jich vážíme a chceme jim pomoci překonávat nástrahy každodenního života," zdůraznila Stráská. Chybět nebude samozřejmě ani informační a osvětová činnost v oblasti zdravého životního stylu, zaměřená na význam prevence u civilizačních chorob, důležitost aktivního pohybu, měření tlaku, cukru v krvi či cholesterolu.

„Jako klub seniorů z Větřní sem jezdíme už třetím rokem. Je to tu skvělé, získáme spoustu zajímavých informací a ti odvážnější z nás si nechají zjistit údaje o svém zdraví," uvedla předsedkyně klubu Jiřina Kozáková a přiznala, že nejvíce se těší na vystoupení svého idolu z mládí Josefa Laufera. „Obdivuji jak, je ve svém věku stále vitální," dodala Kozáková.

„U našeho stánku se zaměřujeme hlavně na informace o zdravé výživě," sdělila Marie Nosková z krajské hygienické stanice s tím, že pro starší generaci jsou problematické především zvýšené hodnoty cukru a důležitý je také přiměřený pohyb.

Známý šoumen se narodil ve Francii
Devětasedmdesátiletý šoumen Laufer se jako Don José Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer narodil ve Francii. Jeho otec byl původem Slovák a matka Španělka. Dětství prožil v Anglii a v tehdejším Československu se rodina usídlila až v roce 1947. Pracovat začal ve výzkumném ústavu, ale již během vojenské základní služby začínal hrát ochotnické divadlo. Postupem doby začal pravidelně účinkovat v muzikálech, vyučovat pantomimu na taneční konzervatoři a vystupovat v Československé televizi. V kariéře využívá své jazykové znalosti, když hovoří plynně anglicky, španělsky a německy.


Kdy a kde se Seniorské hrátky 2018 ještě uskuteční:

30. srpna Blatná, Kinosál TJ Sokolovny
4. září Prachatice, Národní dům
6. září Písek, Divadlo Fráňi Šrámka
11. září Tábor, Spolkový dům Střelnice
18. září Jindřichův Hradec, KD Střelnice
25. září České Budějovice, KD Slávie

Začátek je vždy v 15 a konec v 17 hod

V Českých Budějovicích je začátek už v 14.30 a konec 16.30 hod

Vstupné je zdarma. 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petr 

  Reagovat

   

  Laufer byl komunista jako vino. To si musel s predstaviteli kraje naramne rozumet.

  Vloženo 28.8.2018 21:55:57

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tady je jasný důkaz toho, že po třiceti letech od převratu může i komunista udělat lidem radost. :-)

   Vloženo 28.8.2018 22:15:10

  • jan 

   Reagovat

    

   Je třeba se dívat dopředu, a ne žít ve vzpomínkách na to, co bylo, nebylo, nebo co mělo být. 30 let to nikoho moc netrápilo, teď byste to chtěl řešit ? Je dobře, že se našel někdo, kdo seniorům v jejich ne příliš lehkém životě chce pomoct, a udělat radost.

   Vloženo 29.8.2018 06:25:02

   • empatií poskrovnu 

    Reagovat

     

    Kéž byste měl pravdu,Jane, aby se našli vždy tací,kteří chtějí v nelehké situaci a nemoci ve stáří pomoci či udělat radost. Mnozí i z politiků či státní správy se účastní rádi těchto akcí a chválí je pro své zviditelnění

    Vloženo 29.8.2018 11:55:25

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace