Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

  středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

 • Toulky za poznáním Severní Korea

  středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Silničáři už spotřebovali víc posypu, než minulou zimu. A dostali nová auta

 Autor: Správa a udržba silnic Jihočeského kraje

    Autor: Správa a udržba silnic Jihočeského kraje

AKTUALIZOVÁNO - 4.2.2019 15:11

JIŽNÍ ČECHY - Více posypových materiálů než za celou minulou zimní sezónu spotřebovala Správa a údržba silnic Jihočeského kraje od listopadu 2018 do začátku února 2019. Může za to zejména letošní lednové počasí, kdy se střídaly noční mrazy s denními oblevami i intenzivní srážky. S úpravou zhruba šesti tisíc kilometrů komunikací prvních, druhých a třetích tříd nyní silničářům pomáhá deset nových vozů Tatra za necelých 42 milionů korun.

 

Investici coby zřizovatel SÚS Jihočeského kraje hradil kraj. Cílem nákupu nových aut je průběžná obnova vozového parku. „Průměrné stáří aut našich silničářů činilo ještě před pěti lety více než 21 let, nyní se jej podařilo snížit na 15,5 roku. Naším cílem je dostat se na 12 let," upřesnil krajský radní Jiří Švec s tím, že starší vozidla jsou více poruchová, špatně se na ně shánějí náhradní díly a při jejich výpadku je nutné operativně měnit údržbové trasy.

Podle ředitele SÚS Jihočeského kraje Jana Štíchy si silničáři od nových vozů slibují spolehlivý provoz, vyšší výkony, bezpečnost a zvýšení komfortu pro řidiče. „Jen pro zajímavost, náš nejstarší vůz v činné službě – Škoda 706, sjel z výrobní linky v roce 1972. Celkem pak náš vozový park čítá 264 nákladních aut, z nichž se 189 podílí na zimní údržbě. A dále 115 traktorů," sdělil.

Štícha zároveň upřesnil, že silničáři na jihu Čech spotřebovali od listopadu 2018 do začátku února 2019 již více než 74 tisíc tun soli a inertního posypu, přičemž za celou zimu 2017 až 2018 to bylo necelých 69 tisíc tun. Na pořízení nové techniky, jak na závěr připomněl Švec, dostane SÚS Jihočeského kraje letos od kraje celkem 170 milionů, když loni tato suma činila 100 milionů korun.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Normálně týpkům který se odvolávají na známosti s vedením kraje řekněte že vy máte nařízeno od vedení kraje šetřit.

  Vloženo 6.2.2019 23:48:50

 • pepé 

  Reagovat

   

  Mít silnice sjízdné jako v létě hold něco stojí. Pracuji jako cestář řadu let , ale tolik telefonátů na dispečink jako letos nepamatuji. Přibylo častých telefonátů na sjízdnost ,odkazujících se na známost z vedením podniku a kraje. To pak vždy nastane cvrkot zbytečných výjezdů s posypem. Zastání z vedení podniku bohužel žádné , spíše naopak. Házení klacků pod nohy , zmatek a řada nekompetentních lidí, na řídících místech.

  Vloženo 6.2.2019 19:56:47

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace