Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

 • Zámecký park v Červeném dvoře

  Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

  Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 

Srážka aut ve Volyni si vyžádala pět zraněných, dva převážel vrtulník

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

VOLYNĚ - Vážná dopravní nehoda se stala dnes 5. září v odpoledních hodinách ve Strakonické ulici ve Volyni. Na tísňovou linku 112 byla nehoda nahlášena v 15:52 hodin. Operační důstojníci k nehodě vyslali profesionální hasiče ze stanice Strakonice.

 

Po průzkumu velitel zásahu upřesnil údaje o nehodě – jednalo se o střet dvou osobních automobilů továrních značek VW a Hyundai. Oba vozy po srážce zůstaly na silnici a blokovaly dopravu. Hasiči všem zraněným ihned začali poskytovat předlékařskou pomoc.

Jednoho ze zraněných museli ze zničeného auta vyprošťovat, ale bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po příjezdu záchranné služby byli všichni zranění předáni zdravotníkům. Strakonická jednotka jim pak asistovala při ošetření. Dva zraněné transportovala do nemocnice letecká záchranná služba, další tři byli odvezeni sanitkami.

Zároveň s vyproštěním a pomocí zdravotníkům strakonická jednotka zajistila havarovaná auta proti vzniku požáru a provedla kontrolu úniku provozních kapalin. Po odletu vrtulníku letecké záchranné služby, okolo půl páté odpolední, byl provoz na silnici zprovozněn alespoň kyvadlově. Za další hodinu poté, co byla nehoda zadokumentována, Policie ČR obnovila provoz v jednom jízdním pruhu.

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Anift 

  Reagovat

   

  Nevím jak Vy, ale já ve Volyni žádnou ulici s názvem Strakonická neznám. Když už, tak tahle nehoda se stala v ulici Vimperská. Příště dřív než postnete článek, zkuste mrknout do map, jestli nepíšete bludy.

  Vloženo 7.9.2018 04:54:50

  • strakoňák 

   Reagovat

    

   Prosím o vysvětlení co znamená, Vámi použité, slovo "postnete"

   Vloženo 7.9.2018 07:13:44

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace