Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country bál s kapelou Malečtí Sobolci

    sobota 20.4 19:00 - Chvalšovice, hostinec U Cháti

  • Velikonoční Labyrint

    sobota 20.4 20:00 - Čestice, Lidový dům

Zobrazit všechny události
 

Startovací byty vyrostou v jindřichohradecké Sládkově ulici

JINDŘICHŮV HRADEC – Poté, co se na podzim nastěhovali nájemníci do jedenácti bytů v novém domě s pečovatelskou službou na Zákosteleckém náměstí, připravuje už vedení města další investici. Pro seniory nebo osoby s příspěvkem na péči už má Jindřichův Hradec 158 bytů, teď přijdou na řadu mladé rodiny s dětmi. Město koupilo dům číslo 319 ve Sládkově ulici a chce v něm po rekonstrukci vybudovat startovací byty.

Na listopadovém jednání zastupitelé všemi hlasy schválili podání žádosti o dotaci na rekonstrukci domu do Integrovaného regionálního operačního programu - Sociální bydlení pro sociálně vyloučené lokality. „Když jsme tuto nemovitost kupovali, slíbili jsme si, že budeme řešit její využití pro sociální bydlení. Dotační titul, do kterého si chceme zažádat, počítá i se startovacími byty. A právě ty by měly po rekonstrukci v domě vyrůst. Pokud dotaci získáme, zrekonstruujeme dvě patra domu. Třetí patro už by dotace nepokryla,“ zmínil místostarosta Bohumil Komínek. Město pak tedy počká pět let a projekt připraví tak, aby se mohlo po pěti letech udržitelnosti projektu na hotová patra navázat. „Díky tomu, že dům má velkou zahradu, je pro rodiny s dětmi jako startovací vhodný. Budou tam i parkovací místa. Prostě velice příjemné prostředí, které můžeme našim občanům nabídnout,“ dodal místostarosta. Pokud bude město úspěšné a dotaci získá, začnou opravy v příštím roce.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace