banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Startovací byty vyrostou v jindřichohradecké Sládkově ulici

JINDŘICHŮV HRADEC – Poté, co se na podzim nastěhovali nájemníci do jedenácti bytů v novém domě s pečovatelskou službou na Zákosteleckém náměstí, připravuje už vedení města další investici. Pro seniory nebo osoby s příspěvkem na péči už má Jindřichův Hradec 158 bytů, teď přijdou na řadu mladé rodiny s dětmi. Město koupilo dům číslo 319 ve Sládkově ulici a chce v něm po rekonstrukci vybudovat startovací byty.

Na listopadovém jednání zastupitelé všemi hlasy schválili podání žádosti o dotaci na rekonstrukci domu do Integrovaného regionálního operačního programu - Sociální bydlení pro sociálně vyloučené lokality. „Když jsme tuto nemovitost kupovali, slíbili jsme si, že budeme řešit její využití pro sociální bydlení. Dotační titul, do kterého si chceme zažádat, počítá i se startovacími byty. A právě ty by měly po rekonstrukci v domě vyrůst. Pokud dotaci získáme, zrekonstruujeme dvě patra domu. Třetí patro už by dotace nepokryla,“ zmínil místostarosta Bohumil Komínek. Město pak tedy počká pět let a projekt připraví tak, aby se mohlo po pěti letech udržitelnosti projektu na hotová patra navázat. „Díky tomu, že dům má velkou zahradu, je pro rodiny s dětmi jako startovací vhodný. Budou tam i parkovací místa. Prostě velice příjemné prostředí, které můžeme našim občanům nabídnout,“ dodal místostarosta. Pokud bude město úspěšné a dotaci získá, začnou opravy v příštím roce.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace