Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Statistici budou zjišťovat životní podmínky domácností. Musí se prokázat průkazem

Průkaz tazatele ČSÚ

Průkaz tazatele ČSÚ

JIŽNÍ ČECHY - Český statistický úřad bude v letošním roce provádět průzkum, který má zjistit maximum informací o životních podmínkách domácností v České republice. Dotazníkové šetření proběhne v celé republice, v jižních Čechách se bude týkat 751 domácností, z toho 461 domácností se tohoto šetření účastní pravidelně. Nově oslovené domácnosti jsou vybrány náhodně. Dotazování proběhne od 2. února do 28. května.

Protože dotazování probíhá přímo v domácnostech, budou se pracovníci zapojení do šetření  prokazovat speciálními průkazy tazatele a příslušným pověřením, nebo průkazem zaměstnance ČSÚ. Do šetření budou zahrnuty všechny osoby, které mají v daném bytě obvyklé bydliště. Po celou dobu průzkumu je dotazovaným zajištěna anonymita všech údajů a data jsou přísně chráněna. Cílem dotazníkového šetření je získat aktuální data pro hodnocení sociální a ekonomické situace obyvatel.

Průkaz tazatele je vyroben z polykarbonátové karty, která je oboustranně potištěná, nese logo ČSÚ a ochranné znaky. Na přední straně je umístěn  identifikační kód tvořený šestnácti náhodnými alfanumerickými znaky. „Když vás osloví tazatel ČSÚ, musí předložit svůj průkaz tazatele a občanský průkaz. Pokud si přesto nebudete jisti jeho identitou, stačí na našem webu zadat do ověřovacího formuláře kód z průkazu,“ vysvětluje místopředseda ČSÚ Roman Bechtold. Aplikace bude od začátku roku 2017 dostupná na adrese www.czso.cz/csu/czso/overeni-tazatele. Po zadání kódu se zobrazí údaje o tazateli, který je oprávněným držitelem průkazu, nebo informace o tom, že daný průkaz je neplatný.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Volf Gang 

  Reagovat

   

  Vždyť všichni ví, že je to zde nastaveno tak, že Češi jsou a budou levná pracovní síla na věčné časy krmená oproti obyvatelům žijícím na západ od nás podřadnými potravinami, což nějaká nově vytvořená statistika stejně nezmění. Stejně zjistí, že přesto jsou všichni šťastní a spokojení. Jak jinak.

  Vloženo 7.2.2017 19:12:36

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Statistika věda je, má falešné údaje.

  Vloženo 7.2.2017 11:51:04

 • návrat 

  Reagovat

   

  před listopad. Slovenská babišajda chce mít o každém co nejvíce informací. Jsou Češi skutečně takoví trotlové, že toto nechají líbit?

  Vloženo 7.2.2017 10:11:43

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Příprava půdy pro čorkaře

  Vloženo 7.2.2017 06:58:36

 • MIREK 

  Reagovat

   

  Jen at dorazí a ja ho vyrazím, ten poletí

  Vloženo 6.2.2017 17:24:08

  • nika 

   Reagovat

    

   ať se naučí běhat, budou to potřebovat

   Vloženo 7.2.2017 11:39:18

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace