Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Nadační koncert

  pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Hrají učitelé ZUŠ.

 • Návrat do hotelu Blackout

  pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Stovka studentů se v Třeboni zapojila do boje proti změnám klimatu

TŘEBOŇ - Třeboňští studenti dnes stávkovali za lepší životní prostředí. Před gymnáziem se jich kolem deváté hodiny sešla přibližně stovka. Po několika proslovech se studenti vyzbrojeni transparenty vydali na pochod na Masarykovo náměstí. Stávka měla upozornit na nedostatečnou aktivitu politiků v ochraně klimatu a závažnost klimatických změn probíhá ve více jak 50 zemích světa.

 


"Zachraňme naši planetu", "Stop lži", "Je to na nás všech" nebo "Pátky pro budoucnost" - taková hesla se objevovala na jednotlivých transparentech, které si studenti vyrobili. Za zvuků cinkání klíčů a vyvolávání hesel šli vyjádřit svůj nesouhlas se změnami klimatu do ulic Třeboně. "Chceme aby se zlepšily životní podmínky a aby s tím politici začali něco dělat a když už jde celý svět, tak jsme se rozhodli jít také," shrnula poslání akce jedna ze studentek Obchodní akademie v Třeboni a dodává, že její škola shromáždění nepovolila a proto si bude muset obstarat omluvenku.

Přestože se původně očekávala větší účast, stovku lidí organizátoři považují za úspěch. Všichni stávkující se po diskusi a formálním ukončení stávky na Masarykově náměstí roztrousili po městě a okolí, kde uklízeli odpadky, aby tak alespoň trochu přispěli k lepšímu životnímu prostředí.

Stávky po celém světě iniciovala mladá Švédka Greta Thunberg, která se v září tohoto školního roku rozhodla, že bude každý pátek stávkovat před švédským parlamentem. Chtěla upozornit na to, že politici a lidé, kteří drží v rukou moc iniciovat změny - a skutečně něco změnit, ne o tom pouze hovořit.

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • petr 

  Reagovat

   

  Nevíte náhodou, za co se stávkuje příští pátek ? Máme psát písemku z matiky a tenhle předmět moc nemusím.

  Vloženo 16.3.2019 05:25:55

 • občan Třeboně 

  Reagovat

   

  Rovněž jsem toho názoru, že studenti ve vyučovací době se mají věnovat výuce a ne chodit manifestovat. Jestli to myslí s pomocí a zlepšením životního prostředí vážně, mohou ve svém volném čase místo zábavy organizovat brigády na zlepšení životního prostředí. To by, ale museli něco dělat, jednodušší je flákat se místo výuky po ulici a vykřikovat.

  Vloženo 15.3.2019 21:54:23

 • Tom 

  Reagovat

   

  Na to by je užilo, ale aby nepropadali z matiky,to ne.

  Vloženo 15.3.2019 14:46:54

 • Jana 

  Reagovat

   

  Zcela souhlasím s názorem o jeden dřív. Proč nedemonstrují po vyučování nebo o víkendu? Protože to by se nesešli. Dala bych jim taky neomluvené hodiny, ale to se dnešní učitelé bojí. Ano, stačí začít u sebe. U svého přístupu k výuce, k práci a k zbytečnému používání technologií, které v důsledku planetu zamořují.

  Vloženo 15.3.2019 13:07:04

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Stačí kdyby omezili používání mobilů na polovinu. To by se planetě opravdu ulevilo. Ale chtít po této generaci aby přemýšlela, je stejný nesmysl jako pokusit se 99% z nich naučit matematiku. Tím samozřejmě nechci říct, že by politici neměli něco dělat. To ani náhodou. Ale ono je potřeba se zamyslet a začít sám u sebe. Hm. Pěkná blbost. Jsme zase u toho myslet. Tak to asi nic.

  Vloženo 15.3.2019 12:29:34

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace