Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Šrámkův Písek

    sobota 25.5 10:00 - Palackého sady

    Doprovodný program festivalu.

  • Dostaveníčko s lidovkou před KD

    sobota 25.5 14:00 - Vodňany, KD

Zobrazit všechny události
 

Strakonice ovládli dudáci naplno, starosta jim předal město

STRAKONICE - Včera, v pátek 24. srpna, předal starosta Břetislav Hrdlička město do rukou dudáků. Při dudáckém kasací po desáté večer jim dovolil hrát, zpívat, tančit, veselit se a také pít strakonické pivo. Moderátor David Pavlíček vtipně poznamenal, že tu máme jediný festival na světě, kde si hosté mohou vypít svého dudáka.

Několik tisíc lidí sledovalo podvečerní průvod městem a dávalo obrovským potleskem najevo své sympatie zúčastněným souborům. Po průvodu se zcela naplnilo i letní kino, kde hodně zdaru popřál festivalu kromě starosty také ministr kultury Antonín Staněk a hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. Ve dvouhodinovém programu se představily zahraniční soubory.

V sobotu 25. srpna startují programy v centru města od 10 hodin. Až do noci mohou návštěvníci korzovat mezi hradním nádvořím, pivovarem a parkovištěm pod Baťou. Souběžně jsou otevřené i všechny výstavy v duchu dudáctví. Podrobný časový program lze najít na stránkách Mezinárodního dudáckého festivalu a k dostání zdarma je i u všech vstupů. Zdarma jsou i všechny festivalové akce.

Na všech stanovištích jsou sezení se stany a spousta stánků s občerstvením. U hradu běží staročeský jarmark.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace