banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Strakonice začínají řešit sucho nákupem zavlažovacích vaků

 Autor: Město Strakonice

    Autor: Město Strakonice

STRAKONICE – Strakonická radnice přišla se zatím ojedinělým řešením nedostatku vody v současném suchém počasí. Na zavlažování stromů nakoupila zavlažovací vaky. V tuto chvíli jich má třicet a počítá s nákupem dalších.

 

Nákupem vaků Strakonice reagují na letošní letní sucho, které trápí většinu republiky. „Proto se odbor životního prostředí rozhodl pro nákup a instalaci nového zavlažovacího systému, který je používán především v intravilánu města. Jedná se o zcela revoluční řešení, se kterým se v rámci Čech setkáme prozatím velmi ojediněle," řekla strakonická mluvčí Markéta Bučoková.

Vak se připne ke stromu a má kapacitu šedesát litrů. Voda z něj se uvolňuje postupně devět hodin. U běžného zalévání se stává, že nemalá část vody odteče pryč. Radnice zatím koupila třicet vaků a připnula je ke stromům na nejsušších místech. „Jedná se především o lokalitu Palackého náměstí, kde jsou dřeviny vysázeny v rozsáhlých vydlážděných plochách a dále pak k výsadbám podél nového mostu v Lidické ulici, které jsou ovlivňovány těsnou blízkostí komunikace," dodala mluvčí.

Město ale počítá, že v budoucnosti nakoupí dalších šedesát vaků k nově vysazené zeleni nebo ke stromům, které špatně snášejí sucho.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace