banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Strážníci v Třeboni pohlídají Jindřichohradeckou bránu, neukáznění cyklisté tam dostanou pokutu

 Autor: MP Třeboň

    Autor: MP Třeboň

TŘEBOŇ - Průchod Jindřichohradeckou bránou v Třeboni je teď pod zvýšeným dozorem místních strážníků. Důvodem jsou cyklisté, kteří těsným průchodem bezohledně projíždějí a ohrožují tím chodce. Částečně sice pomohlo vodorovné dopravní značení, bohužel ne všichni cyklisté ho respektují. Hlídky proto zesílily kontroly a všechny hříšníky budou pokutovat.

 

Právě Jindřichohradecká brána na vstupu do centra je z pohledu cyklistiky nejrizikovější místo v Třeboni. "Těsně před bránou končí cyklostezka a plno cyklistů neumí z kola sesednout a nebo vybočit do silnice, tak jak mají a místo toho projíždějí velmi úzkým průchodem pro chodce. Docházelo tam k častým konfliktům," vysvětluje vedoucí třeboňských strážníků Vladimír Školka a dodává, že městská policie může neukázněné cyklisty za jízdu po chodníku potrestat pokutou až dva tisíce korun.

Třeboň platí za cyklistický ráj. Ne všichni obyvatelé a návštěvníci města ale nadšení milovníků bicyklů sdílí. Strážníkům cyklisté svým chováním často zbytečně přidělávají práci. "Je to jízda po chodníku, v nočních hodinách neosvětlení cyklistů, dále pak nevyužití cyklostezky tam, kde je a jízda po silnici," jmenuje Vladimír Školka nejčastější prohřešky majitelů jízdních kol a varuje neukázněné cyklisty před častějšími kontroly v hlavní sezóně.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace