Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Video ze střelby. Agresora z bílého BMW odhalil hokejový kouč u stadionu v Písku. Trenéři museli jednat

  Video ze střelby na silnici u Krsic na Písecku. , Autor: Policie ČR

Video ze střelby na silnici u Krsic na Písecku.     Autor: Policie ČR

PÍSEK – Kolem ranního incidentu na silnici u Krsic na Písecku se objevují nové informace. Policie uvedla, že ke střelbě došlo kolem sedmé hodiny ráno. Na předjíždějící Škodovku začal z okna pálit střelnou zbraní řidič bílého BMW X1. Po celých jižních Čechách vypukly okamžitě velké policejní manévry, po kterých se nakonec podařilo střelce zadržet v Písku.


Podezřelý muž zaparkoval u zimního stadionu v Písku, kde v tu dobu trénovaly desítky dětí, které se od rána na stadionu střídaly, protože se tu konají pravidelné hokejové tréninky. Neobvykle parkujícího auta si všiml jeden z hokejových trenérů, jehož identitu redakce zná, ale nebude ji uvádět. Když pak i z internetu zjistil, že po stejném autě pátrá policie, okamžitě ji informoval.

Na krizovou situaci zareagovali i trenéři, kteří okamžitě přerušili trénink a malé hokejisty schovali. Od půl sedmé do jedenácti hodin byly na stadionu naplánovány tréninky osmáků, páťáků a čtvrťáků a také bruslení základní školy. Policie pachatele zatkla poblíž stadionu, kde se musel v tu dobu pohybovat po svých i se zbraní. „V době od 7.10 do 7.20 hodin měl podezřelý muž vystřelit ze zbraně také u lávky v blízkosti kostela Nejsvětější Trojice v Písku. Žádáme širokou veřejnost, pokud jste střelbu zaslechli či přímo viděli, volejte linku 158," uvedla policie.

„Kolem 10.30 písečtí policisté díky rychlé a profesionální práci zadrželi podezřelého pětatřicetiletého řidiče z Prahy několik stovek metrů od zaparkovaného auta. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Kriminalisté zjišťují veškeré okolnosti tohoto případu a ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení proti podezřelému ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Podezřelý má trestní minulost. Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí muže do vazby," doplnila policejní mluvčí Lenka Krausová.

Diskuse k článku - 30 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • Evžen Huml 

  Reagovat

   

  Nikdy nevíš na koho na silnici narazíš...a nejen tam! Dobře že je tento element pod zámkem. A doufejme že tam bude dlouho.

  Vloženo 17.1.2020 11:15:08

  • Jarka 

   Reagovat

    

   Taky doufám, že z vězení jen tak nevyleze, policajtům ho " dovedl " trenér mladých hokejistů, jinak by ho hledali ještě teď,hlavně,aby si nenašel super právníka, který by mu třeba potvrdil( známe českou prolhanost) , že tam vvvůůbbeec nebyl a že se třeba díval doma s manželkou na televizi!!!

   Vloženo 17.1.2020 17:56:01

 • Jarda 

  Reagovat

   

  Dobra a profesionální reakce trenérů. Tak by to měli vypadat, postarali se o svěřené děti tak jak měli. V Písku máme kvalitní trenérsky tým jak profesionálně tak lidsky. Díky.

  Vloženo 17.1.2020 08:27:30

 • Bojinek 

  Reagovat

   

  Asi blb s plynovou,pokud by měl ostrou zbraň,startovaly by gripeny a vyjela motorizovana brigáda

  Vloženo 16.1.2020 14:53:21

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   To máš sice pravdu ale má to několik podstatných nedostatků. Bojeschopné a letuschopné Gripeny vlastníme zhruba tři. A ta nejrychlejší a nejakčnější vojenská jednotka se do dohromady asi do 14 dnů. A oni ho sebrali za dvě hodiny.

   Vloženo 16.1.2020 15:02:22

  • Mr.G 

   Reagovat

    

   Plynová pistole prostřelí čelní sklo a plášť cisterny?

   Vloženo 17.1.2020 09:05:17

 • Hruza 

  Reagovat

   

  Ahaaaaaaa Prahaaaaaaaa!!!

  Vloženo 16.1.2020 09:21:47

 • Trest 

  Reagovat

   

  Poprava

  Vloženo 16.1.2020 09:20:14

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace