Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vokální soubor X-TET

    sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

    sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Světový pohár v cyklokrosu v Táboře už v sobotu! Jaké plány má Michael Boroš?

TÁBOR - Příznivci cyklokrosu se konečně dočkali. V sobotu 16. listopadu se opět po roce vrací do Tábora jeden z dílů seriálu Světového poháru. Velkým lákadlem cyklokrosového svátku ve sportovním areálu Komora je bezesporu účast mistra světa elitní kategorie Mathieu van der Poela a z pohledu tuzemského fanouška jistě potěší svou přítomností lídryně Světového poháru Kateřina Nash. Táborští příznivci mohou povzbuzovat Michaela Boroše, který to má na start závodu ze svého domu jen několik set metrů. Čeho by chtěl český šampion na své domácí trati dosáhnout?

 

Borošovy ambice

Nejlepší český cyklokrosař Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) bydlí od areálu Komora nedaleko a právem se cítí na závodech u Lužnice jako doma. „Tábor pro mě vždy byl a bude jedním z nejvýznamnějších závodů. Už se moc těším a doufám, že skončím v první desítce," prozradil Boroš. Jeho snem je samozřejmě každý závod vyhrát, na světovou špičku ale přece jen česká scéna ještě ztrácí. „Abychom se nejlepším závodníkům přiblížili, museli bychom jezdit v Belgii," připomenul Boroš.

Bláto bude výhodou

Boroš myslí na elitní desítku, nicméně o minulém víkendu se mu na mistrovství Evropy v Itálii nedařilo. Obsadil až 19. místo. „Celkově mi závod nesedl, nejsem robot. Navíc v Táboře bude trať úplně jiná. A cítím se dobře," nemá obavy Boroš, kterému by vyhovovalo bláto.

Český šampion žertuje

Mezi českými závodníky by měl Boroš dominovat, na boj s reprezentačními kolegy se ale nesoustředí. „Pokud dojedu pátý a kluci budou přede mnou, můžeme být spokojení," zažertoval na závěr Boroš.

Hvězdy závodu

O dalších skvělých cyklokrosařích promluvil ředitel závodu Petr Balogh. „Mám velkou radost, že na závody přiletí Kateřina Nash. Jakožto držitelka bílého trikotu pro vedoucí ženu celého seriálu si jistě zaslouží co největší diváckou podporu. Byl bych moc rád, kdyby udržela bílý trikot i do dalších závodů," vyjádřil své přání Balogh. Kateřina Nash nebude jedinou hvězdou, která se v Táboře představí možná vůbec naposledy. „Na start se chystá i Mathieu van der Poel, což je podle mě nejvšestrannější cyklista světa. Tento fenomenální Holanďan a mistr světa je tahákem pro všechny diváky," zamyslel se ředitel závodu Balogh.

Program SP v Táboře 16. listopadu

10.00 – Junioři, 11.30 – Muži U 23, 13.00 – Ženy Elite, 14.30 – Muži Elite

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace