banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Třeboňská škola znovu získala Hejtmanův pohár

Zástupci vítězné školy spolu s náměstkem hejtmanky Zdeňkem Dvořákem. , Autor: Foto Petr Kala

Zástupci vítězné školy spolu s náměstkem hejtmanky Zdeňkem Dvořákem.     Autor: Foto Petr Kala

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vítězům třetího ročníku soutěže Hejtmanův pohár předal dnes trofej náměstek hejtmanky pro oblast školství Zdeněk Dvořák. První místo obhájila Základní škola Třeboň v ulici Na Sadech. Kromě poháru získala také finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun. Na druhém místě skončila Základní a Mateřská škola v Horní Stropnici, třetí byla Základní a Mateřská škola v Dřítni.

 

Děti mezi sebou soutěží na tzv. opičí dráze plné kreativních překážek, které prověří jejich všestranné sportovní nadání. Dráhu je možné postavit v každé tělocvičně či multifunkčním hřišti. Soutěž využívá moderní aplikaci, díky které si každá škola může zvolit termín pro zapojení se do soutěže individuálně a dle vlastních možností. Ideální je třeba hodina tělesné výchovy nebo různé sportovní kroužky. Soutěž se koná ve 14 krajích a titul s pohárem získá škola s největším počtem bodů.

„Vítězná škola obdržela trofej již loni a prokázala tak, že umí motivovat své žáky k aktivnímu životnímu stylu," uvedl náměstek Dvořák s tím, že jsou potřebné všechny akce, které dokážou mladým lidem ukázat i jinou zábavu, než je internet a počítače. To je také hlavní myšlenka celé soutěže, která si klade za cíl pomáhat vytvářet pozitivní vztah k pohybovým aktivitám nejen výrazným sportovním talentům, ale všem dětem ze základních škol a víceletých gymnázií. Na jihu Čech se do soutěže zapojilo 11 škol s 2 926 žáky.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace