Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Turistická sezóna na Jindřichohradecké úzkokolejce se posouvá, lokomotivy prochází opravou

 Autor: JHMD

    Autor: JHMD

JINDŘICHŮV HRADEC - Jindřichohradecká úzkokolejka bude turisty vozit o několik týdnů později, než v předchozích letech. Hlavním důvodem je oprava parních lokomotiv Polka a Resita. Vlaky by na trať mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí měly vyjet až na začátku léta. Jindřichohradecké místní dráhy o tom informovaly na svých internetových stránkách.

 

Polka se opravuje dílně v Kamenici nad Lipou. Tato největší parní lokomotiva ve vlastnictví Jindřichohradeckých místních drah byla vyrobena roku 1955 v Polsku, odkud byla v roce 2004 odkoupena na jindřichohradecké úzkokolejky. "Bude mít nový opravený kotel. Jedna jeho část se musela vyrobit zcela nová. Polka se představí celkově v novém kabátě s novým nátěrem," vysvětluje ředitel Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek. Pracím na lokomotivě se ale bohužel nevyhnula řada komplikací, kvůli kterým oprava trvá již druhým rokem.

Vzhledem k odstavení parní lokomotivy Resita na konci loňského roku není aktuálně na jindřichohradeckých úzkokolejkách jediná provozuschopná parní lokomotiva. "Během měsíce května a první poloviny června doufám, že natolik pokročíme, abychom mohli s Polkou vyjet na zkušební provoz. Na přelomu června a července by mohla jít do plného zápřahu," dodává ředitel Čajánek s tím, že vzhledem ke stáří lokomotiv a náročnosti oprav nejdou práce přesně podle plánu.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace