Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Čteme, pleteme a povídáme si o všem, co nás baví a zajímá

    Úterý 21.5 14:00 - Blatná, Knihovna

  • O Maroku

    Úterý 21.5 17:00 - Blatná, Komunitní centrum

    Cestopis.

Zobrazit všechny události
 

Ukončení veřejné sbírky na pomoc tříletému Tomáškovi

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIHOČESKÝ KRAJ - Základní organizace Nezávislého odborového svazu Policie České republiky Český Krumlov ukončila sbírku na nemocného tříletého Tomáška Mráze, syna policisty a zároveň děkuje všem, kteří přispěli do této sbírky. Sbírka začala (informovali jsme na serveru Jižní Čechy Teď) v polovině listopadu a vybralo se 356 489 korun.


„Dámy, pánové, vážené kolegyně, vážení kolegové, v pátek 31. ledna byla ukončena veřejná sbírka, kterou vyhlásila základní organizace Nezávislého odborového svazu Policie České republiky Český Krumlov na pomoc pro syna kolegy poručíka Petra Mráze. Tříletý Tomášek Mráz onemocněl v květnu 2013 závažnou nemocí, která je označována jako akutní lymfoblastická leukémie a v současné době prochází intenzivní léčbou. V rámci sbírky bylo vybráno 356 489 korun, které byly odeslána na účet rodičů malého Tomáška. Jménem základní odborové organizace bych chtěl poděkovat všem, ať už jednotlivcům nebo organizacím, kteří na sbírkový účet přispěli jakoukoliv částkou. Velmi si vážím tohoto projevu solidarity a lidskosti,“ poděkoval dárcům Jiří Kalina, předseda ZO NOS PČR Český Krumlov.

Akutní lymfoblastická leukémie (ALL) je nejčastější nádorové onemocnění dětského věku. Ročně jí v České republice onemocní přibližně 65 dětí. Historie léčby dětské ALL je historií jednoho z největších léčebných úspěchů v hematologii a onkologii vůbec. Ještě počátkem šedesátých let minulého století byla kurabilita dětské ALL prakticky nulová. Na přelomu 20. a 21. století již má dítě, které touto chorobou onemocní a je léčeno podle moderního léčebného protokolu, šanci na úplné vyléčení přibližně 75 procent. (Zdroj: Postgraduální medicina)

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace