Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Ukradl řemeslníkům nářadí z auta

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

TÁBOR – Řemeslníci si odskočili pouze na oběd. Auto si nechali na parkovišti u táborského vlakového nádraží. To však stačilo zloději, aby jim zcela vybílil auto, ve kterém měli nářadí. Případ se stal na frekventovaném místě, a tak policisté předpokládají, že zloděje někdo mohl vidět. Poslední dobou nejde o ojedinělý případ. Nářadí řemeslníkům mizí nejen z jejich vozidel, ale i ze stavebních buněk.

Policisté pátrají po zloději, který řemeslníkům ukradl nářadí z odstavené dodávky Fiat Ducato. Stalo se to ve čtvrtek 3. října, mezi jedenáctou a půl dvanáctou dopoledne, na odstavné parkovací ploše za táborským vlakovým nádražím. Než se řemeslníci vrátili z oběda, zloděj se násilím dostal do auta a odnesl si z nákladového prostoru dvě bourací a jedno vrtací kladivo Hilti a úhlovou brusku Bosch. Vše bylo řádně uložené, včetně příslušenství, v plastových kufrech. Způsobil jim tak škodu za více než jednasedmdesát tisíc korun. Lze předpokládat, že zloděj s nářadím nebude pracovat, s největší pravděpodobností ho obratem ruky prodá.

„Případ šetří táborští policisté, kteří tímto žádají veřejnost o pomoc při pátrání po zloději. Přivítají informace od každého, kdo se ve čtvrtek v uvedené době pohyboval v prostoru ulic Vodňanské a Vožické na Blanickém předměstí v Táboře a mohl si na parkovací ploše za vlakovým nádražím všimnout jakéhokoliv podezřelého dění, případně měl poznatek k podezřelému prodeji uvedeného nářadí, aby své informace předal policistům na jejich služebně v Divadelní ulici v Táboře, na telefonním čísle 974 238 700 či telefonní lince číslo 158,“ doplnil tiskový mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace